Sportas

2020.08.09 15:19

Į komą tautietį pasiuntęs dviratininkas nėra tikras, ar dar kada varžysis lenktynėse

LRT.lt2020.08.09 15:19

Didžiulę dviratininkų griūtį varžybose Lenkijoje sukėlęs olandas Dylanas Groenewegenas gailisi dėl savo veiksmų, kurie nulėmė tai, jog jo tautietis Fabio Jakobsenas patyrė rimtų sužalojimų.

D. Groenewegenas į trasos kraštą žyminčius barjerus itin greitame finišo sprinte F. Jakobseną nustūmė, kai abu dviratininkai varžėsi dėl pirmosios vietos ir etapo nugalėtojo vardo.

Didžiuliu greičiu į atitvarus įsirėžęs F. Jakobsenas bandė lenkti varžovą išorine trasos dalimi, tačiau D. Groenewegenas korpusu nustūmė varžovą.

F. Jakobsenas per avariją neteko daug kraujo, patyrė sunkių galvos sužalojimų. Jam buvo sukelta dirbtinė koma, bet, pasak naujausių pranešimų, jo būklė šiuo metu yra stabili.

Pirmą kartą viešai po incidento prieš kameras pasirodęs D. Groenewegenas lieja ašaras ir nėra tikras dėl savo tolimesnės ateities.

„Niekada nesiekiau sukelti pavojaus kitiems dviratininkams“, – sakė olandas. – Šį kartą padariau klaidą. Aš išvažiavau iš savo linijos, ko negalėjau daryti. Gailiuosi dėl to.“

D. Groenewegenas finišo liniją kirto pirmas, tačiau iškart po to buvo diskvalifikuotas. Kalbama, kad jis gali būti suspenduotas visam sezonui, o gal net ir ilgesniam laikui.

„Dabar net neliesiu dviračio. Turės praeiti daug laiko, jog vėl galėčiau galvoti apie važiavimą. Dabar dviračiai man tikrai nerūpi. Kaip bus vėliau – pažiūrėsime“, – sunkiai žodžius rinkdamas sakė sportininkas.