Sportas

2015.11.24 12:08

Lenktynininkui A. Juknevičiui – aukso vertės galimybė iš Dakaro lyderių

ELTA 2015.11.24 12:08

Daugiausiai kartų iš visų lietuvių sunkiausiame pasaulio ralio maratone pabuvojęs Antanas Juknevičius sulaukė elitinės Dakaro komandos dėmesio. Jau ne vienerius metus Dakaro viršūnėje su „Mini“ automobiliais besivaržanti „Overdrive“ komanda pakvietė lietuvį prisijungti prie komandos stovyklos ir suteiks A. Juknevičiui privilegiją, nepasiekiamą kitoms komandoms.

Sausio 3 dieną Argentinoje startuosiančiame Dakaro ralio maratone „Edas Racing Team“ komanda kartu su didžiausiomis žvaigždėmis dalinsis automobilių techninio aptarnavimo zona, ilsėsis toje pačioje stovykloje, turės bendrą logistikos sistemą ir galės su belgų specialistais konsultuotis visais inžineriniais klausimais. Juos pakvietusios „Overdrive“ komandos nariai šiais metais Dakare užėmė antrąją, šeštąją ir septintąją vietas galutinėje automobilių įskaitoje.

Be pagalbos ralio metu, anot A. Juknevičiaus, didžiausias privalumas – unikali komandai suteikiama galimybė testuoti automobilį prieš pat ralio startą: „Dakarui parengti automobiliai iš Prancūzijos į Argentiną keliauja Atlanto vandenynu. Šios kelionės metu agregatai patiria ne tik didelius temperatūrų pokyčius, bet ir yra stipriai paveikiami sūraus vandens. Visi šie faktoriai gali išbalansuoti automobilio nustatymus bei sukelti koroziją ar kitus pažeidimus, todėl galimybė atvykus į Pietų Ameriką perrinkti, sureguliuoti ir išbandyti automobilį yra aukso vertės. Taip maksimaliai padidinama tikimybė ralio starte išvengti netikėtumų, su kuriais dažnai susiduria net ir geriausios komandos“.

Būtent ši, net „Mini“ ar „Peugeot“ žvaigždėms nepasiekiama galimybė atsivers lietuviui prisijungus prie „Overdrive“ stovyklos. Kol visos komandos rinksis bendroje stovykloje ir apžiūrinės mėnesį ant Atlanto bangų praleidusius automobilius, „Overdrive“ stovyklai priklausančios ekipos prieš Dakaro startą rinksis 100 km. atstumu nuo Buenos Airių esančiame Zaratės mieste. Čia, modernioje „Toyota“ gamykloje, A. Juknevičius ir jo komanda galės pasisemti žinių iš gamyklos ekspertų ir turės galimybę savo automobilį testuoti uždaroje bandymų trasoje.

„Mūsų komandai didelė garbė būti įvertintai ir sulaukti „Overdrive“ kvietimo. Dabar mūsų užduotis – maksimaliai išnaudoti mums suteiktus privalumus ir įrodyti, jog čia atsidūrėme ne veltui“, – teigė A. Juknevičius, šiais metais pats įsigijęs belgų inžinierių specialiai Dakarui ruoštą bolidą.

Kartu su Antanu „Overdrive“ stovykloje bus tokios pasaulinio lygio žvaigždės kaip Dakaro nugalėtojas ir net keturis kartus antras maratone likęs Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovas Ginielis de Villiersas, pasaulio „cross-country“ taurės čempionas rusas Vladimiras Vasiljevas, pernai Dakare sužibusi Saudo Arabijos ralio žvaigždė Yazeedas Alrajhis ir kiti garsūs lenktynininkai.