2020.08.08 01:54

Varžovų trankytas, bet nesustabdytas Valančiūnas vedė „Grizzlies“ į pirmąją pergalę NBA „burbule“

LRT.lt2020.08.08 01:54

Pirmąją pergalę atnaujinto NBA sezono kovose Orlande iškovojo Jono Valančiūno atstovaujamas Memfio „Grizzlies“ (33-37) klubas, rezultatu 121:92 (25:37, 38:23, 32:18, 26:14) sutriuškinęs Oklahomos „Thunder“ krepšininkus.

Iki šio laimėjimo „Grizzlies“ lygoje skaičiavo penkių iš eilės pralaimėjimų seriją. Trys nesėkmės iš eilės buvo patirtos NBA „burbule“.

Memfio ekipai pergalė leido vėl kiek tvirčiau įsitaisyti 8-oje pozicijoje Vakarų konferencijoje bei pranašumą prieš 9-oje vietoje esančią Portlando „Trail Blazers“ padidinti iki vieno laimėjimo. Kitas rungtynes „Grizzlies“ žais sekmadienį su Toronto „Raptors“ klubu.

Dvikovoje su „Thunder“ J. Valančiūnas pasirodė ypač užtikrintai. Lietuvis per 24 žaidimo minutes pelnė 19 taškų (8/10 dvitaškių, 0/1 tritaškių, 3/3 baudų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei blokavo varžovo metimą. Susitikime vidurio puolėjas vienintelis atkovojo dviženklį atšokusių kamuolių skaičių.

Trečiojo kėlinio viduryje J. Valančiūnas ore susidūrė su „Thunder“ gynėju Luguentzu Dortu ir susitrenkė dešiniąją šonkaulių sritį.

Aukštaūgis buvo iškart pakeistas, tačiau grįžo į žaidimą ketvirtajame kėlinyje, kuriame padėjo „Grizzlies“ taip reikalingą pergalę.

J. Valančiūnas buvo sunkiai įveikiama uola be savo priekinės linijos lyderio Steveno Adamso žaidusiam Oklahomos klubui. „Thunder“ vidurio puolėjas Nerlensas Noelis mikrodvikovose prieš lietuvių neturėjo svarių argumentų.

Po dviejų kėlinių „Grizzlies“ pirmavo 3 taškų skirtumu (63:60), nors dar pirmojo ketvirčio metu „Thunder“ buvo šovusį į priekį dviženkle persvara (37:22).

Trečiąjį kėlinį J. Valančiūnas pradėjo žaibiškai surinkęs 6 taškus ir padėjęs savo komandai atitrūkti – 69:62.

Netrukus iš uteniškio estafetę perėmė kiti „Grizzlies“ žaidėjai, o po trijų kėlinių Memfio ekipa jau buvo nutolusi nuo varžovų 17 taškų skirtumu – 95:78.

Ketvirtajame kėlinyje pirmaujanti komanda nesikeitė, o dvikovos pabaigoje vyriausiasis „Grizzlies“ treneris Tayloras Jenkinsas leido aikštėje pasireikšti ir iki tol nerungtyniavusiems žaidėjams.

Memfio „Grizzlies“: Dillonas Brooksas 22 taškai, Jonas Valančiūnas ir Ja Morantas po 19, Brandonas Clarke`as ir Gorgui Dengas po 12, Graysonas Allenas 11.

Oklahomos „Thunder“: Chrisas Paulas 17 taškų, Luguentzas Dortas 16, Danilo Gallinari ir Dariusas Bazley po 12, Nerlensas Noelis 11.