Sportas

2015.11.23 18:06

S. Blatteriui ir M. Platini gresia septynerių metų diskvalifikacija

15min.lt2015.11.23 18:06

FIFA prezidento pareigas formaliai einantis Seppas Blatteris bei analogiškas pareigas UEFA užimantis Michelis Platini gali būti ilgam laikui nušalinti nuo futbolo. FIFA etikos komisija paskelbė savo išvadas, po kurių antstolių komisija pradėjo oficialų tyrimą dėl beveik 2 mln. eurų kyšio, kuris, kaip įtariama, sumokėtas M. Platini.

Vokietijos teisininko Hanso Joachimo Eckerto vadovaujama FIFA antstolių komisija perima nepriklausomos Etikos komisijos tyrimo medžiagą ir pradėjo teisinį procesą prieš 79-erių S. Blatterį ir 60-ies M. Platini.

Šiuo metu abu vyrai atlieka 90-ies dienų nušalinimo nuo futbolo nuobaudą, kurią jiems paskyrė Etikos komisija.

Tiek S. Blatteris, tiek M. Platini savo kaltę neigia. M. Platini anksčiau yra teigęs, kad 2011 metais į jo sąskaitą pervesta 1,8 mln. eurų suma buvo ne kyšis, o FIFA užmokestis už jo 1999–2002 m. atliktą darbą.

Prancūzas taip ir nepaaiškino, kodėl skolą jis nusprendė susigrąžinti tik praėjus devyneriems metams. Etikos komisija taip ir nerado jokios darbo sutarties, o abu vyrai teigia, kad susitarimas buvo žodinis.

FIFA teigia, kas visa Etikos komisijos informacija iki sprendimo paskelbimo yra slapta ir nebus skelbiama viešai. Vis dėlto, anot BBC, Etikos komisija greičiausiai reikalaus bent 7 metų nušalinimo nuo futbolo veiklos.

Pats M. Platini neseniai paskelbė skundžiantis Etikos komisijos sprendimą tarptautiniam sporto arbitražo teismui (CAS). Tai planuoja daryti ir S. Blatteris.

90-ies dienų nušalinimas neleidžia M. Platini dalyvauti kitų metų vasarį vyksiančiuose FIFA prezidento rinkimuose, kurių kandidatų sąrašas jau yra paskelbtas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.