Sportas

2015.11.23 16:35

E. Urbanavičius nušalintas nuo KKSRF tarybos pirmininko posto

Edis Urbanavičius nušalintas nuo Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo (KKSRF) tarybos pirmininko posto, nes kiti keturi tarybos nariai pareiškė nepasitikėjimą juo.

Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD), kuriam vadovauja E. Urbanavičius, Vidaus reikalų ministerijai siūlo naują Fondo įstatymo projektą, kuriame Fondo tarybą turėtų sudaryti 7 asmenys. 5 iš jų skirtų pats KKSD direktorius. Visuomeninėms organizacijoms atstovautų tik du nariai.

„Mes žinome, kad vienos organizacijos dalinami pinigai, tai dažniausiai grįžtama 20 metų atgal, į sovietmetį, kai bendruomenės buvo apskritai „išjungiamos“ iš valstybės valdymo“, – sako Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis.

Nesutarimai taryboje įsiplieskė ir po E. Urbanavičiaus siūlymo viešinti paraiškas, kuriomis siekiama gauti iš Fondo lėšų. Tokią rekomendaciją pateikė Specialiųjų tyrimų tarnyba. Tarybos nariai tam pasipriešino, esą siūlymas pateiktas per vėlai, kai paraiškos jau buvo pradėtos teikti. Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas sporto organizacijoms ir projektams kitiems metams paskirstys 6 milijonus eurų.

„Šitas viešinimas, viešumas, prisiimti atsakomybę ir mums, mes prisiimame, kad ne tiek fondo paraiškų viešinimas, bet ir biudžeto paraiškų. Mes tą padarysime 2016 m., nes mums yra rekomendacija“, – teigia KKSD generalinis direktorius E. Urbanavičius.

Fondo tarybos pirmininkas yra nušalinamas pirmą kartą. Taryboje ir toliau dirbsiantį E. Urbanavičių pirmininko poste pakeis Lietuvos sporto federacijų sąjungos vadovas Rimantas Kveselaitis.