Sportas

2015.11.23 15:31

Aistros „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ kautynėse: agresyvus ar nešvarus žaidimas?

15min.lt 2015.11.23 15:31

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ dvikova „Siemens“ arenoje sekmadienį priminė tikrą principinių varžovų derbį. Pirmojoje rungtynių pusėje sušvilptos dvi nesportinės ir dvi techninės pražangos. Kai kurie žaidimo epizodai laviravo ant nešvaraus žaidimo ribos. 

Agresyviausias epizodas, panašu, buvo antrajame kėlinyje. Sėkmingai apsigynęs „Žalgiris“ leidosi į greitą ataką, kai aikštės centre į priekį skuodusį Edgarą Ulanovą taranavo Antanas Kavaliauskas (žr. vaizdo įrašo 45:50). „Lietuvos ryto“ kapitonas judesiu pečiu nubloškė žalgirietį ant žemės ir užsidirbo nesportinę pražangą.

E.Ulanovas kurį laiką gulėjo ant žemės.

„Taranavo, taranavo Kavaliauskas Ulanovą“, – pripažino ir rungtynių komentatorius Rytis Vyšniauskas.

Dar sykį A.Kavaliauskas pasižymėjo 19-ąją minutę. Jis kyštelėjo koją baudos aikštelės link bandžiusiam prasiskverbti Lukui Lekavičiui (žr. 55:25).

„Centras“ nesutiko su jam skirta pražanga. Įsiuto ir „Lietuvos ryto“ sirgaliai. Po šio epizodo vienas sirgalių išsiveržė į aikštę, ant parketo skriejo žiebtuvėlis, keletas kitų smulkių daiktų.

Ne šventi buvo ir žalgiriečiai. Dar pirmajame kėlinyje nesportinę pražangą užsidirbo Paulius Jankūnas (žr. 17:30). Adas Juškevičius vienas prieš vieną apgavo „Žalgirio“ kapitoną, o šis nespėdamas paskui vikresnį gynėją akivaizdžiai kyštelėjo koją.

Teisėjas nesudvejojo ir rodė nesportinės pražangos gestą.

Nesuvestos sąskaitėlės

„Tai yra emocijos. Derbis. Visi nori laimėti. Nematau tame nieko blogo. Visiems visada atrodo, kad kažkas ne taip sušvilpta, bet tai turbūt iš emocijų, ne piktų paskatų. Visi žaidžiame krepšinį, o laimėti nori visi“, – emocijų aikštėje nesureikšmino R.Seibutis.

Jis atsikando ir kitos derbio dalies – jam adresuotų necenzūrinių „Lietuvos ryto“ sirgalių skanduočių.

„Žalgiriui“ žaidžiant su „Lietuvos rytu“ visada yra nesuvestų sąskaitėlių, – šyptelėjo Robertas Javtokas. – Bet viskas nebuvo taip baisiai, kiek teisėjai davė (techninių ir nesportinių pražangų). Gal jie norėjo suvaldyti rungtynes, nedavė įsisiautėti ir manau, kad pasielgė teisingai“.

Krepšinio specialistą Rūtenį Paulauską tokia kieta kova sužavėjo: „Kartais agresyvi „Lietuvos ryto“ gynyba peraugdavo į stačiokišką šiurkštų žaidimą, bandymą išnaudoti alkūnes. Agresyvus žaidimas gynyboje yra kiek kitoks, bet bent jau matėme to požymius. Jeigu jau nieko negali padaryti, tai bent laikyk apsikabinęs arba prasiženk taip, kad varžovas nieko negalėtų padaryti“.

„Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas aiškino, kad krepšininkai tiesiog tikrinosi, kokį kontaktą toleruos teisėjai: „Žaidėjai pradžioje pasitikrino, kokia buvo galima kontakto linija ir kiek teisėjai jo leis. Nemanau, kad kontakto buvo per daug. Gerai, kad yra parinkta linija ir žinome, kiek galima tas alkūnes išskėsti. Mūsų dvikovos niekada nebūna bekontaktės“.

„Lietuvos ryto“ komanda po truputį kapstosi iš duobės, o aistrų aikštėje daugėja.