2020.08.05 20:44

Dovanos, sirgalių ovacijos ir vakaras su bičiuliais – Karčemarskas Alytuje oficialiai atsisveikino su didžiuoju futbolu

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2020.08.05 20:44

Vieno geriausių visų laikų Lietuvos rinktinės vartininko Žydrūno Karčemarsko karjeroje oficialiai padėtas taškas – buvusių bendražygių ir savo miesto bendruomenės narių apsuptas vartų sargas gražiu reginiu atsisveikino su didžiuoju futbolu.

Stadionas pradėjo pildytis dar likus maždaug valandai iki renginio pradžios, o šventė prasidėjo muzikiniais akordais – savo pasirodymus čia surengė grupė „Svaras 409”, vietinė Alytaus atlikėja Martyna Jezepčikaitė ir Orestas Vyšniauskas.

Įdomu, kad pastarasis užsiima ne tik dainavimu – septyniolikmetis taip pat priklauso Alytaus „Dainavai“ ir šiemet daugiausiai atstovauja antrajai jos komandai, rungtyniaujančiai LFF II lygos pirmenybėse. Antrajame kėlinyje jis net sulaukė progos žengti į aikštę ir išbandyti savo jėgas ne tik ant scenos, bet ir aikštėje.

Iki rungtynių likus maždaug dvidešimčiai minučių prasidėjo sveikinimai – Ž. Karčemarskas dar kartą buvo pristatytas vietinei publikai, kurį jį pasitiko griausmingomis ovacijomis atsistojus. Pats futbolininkas, gavęs žodį, neišsiplėtė – padėkojo sirgaliams ir pasidžiaugė tokiu renginiu.

Sportas. Orai. Karčemarskas su futbolu atsisveikino gražiu reginiu aikštelėje, kovojant su buvusiais bendražygiais

Toliau sekė sveikinimai – savo komandos narį pasveikino trečiadieniui surinkta Lietuvos futbolo legendų rinktinė ir jai atstovavęs Marius Stankevičius, Lietuvos futbolo federacijos vardu žodį tarė jos prezidentas Tomas Danilevičius.

Verta paminėti, kad su juo ant žaliosios vejos kartu žengė ir LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius ir LFF antrasis viceprezidentas Arūnas Pukelis. Stadione ištarus pastarojo pavardę tribūnose buvo pasigirdęs trumpalaikis švilpimas, tačiau pernelyg ilgai jis neužsitęsė.

Sveikinimą taip pat atsiuntė ir buvęs Ž. Karčemarsko klubas Maskvos „Dinamo“, jam jį įteikė ilgametis vartų sargo bičiulis ir agentas, trečiadienį taip pat vilkėjęs Lietuvos futbolo legendų marškinėlius, Valerijus Mižigurskis.

Lygiai 19 valandą startavo pagrindinis vakaro akcentas – rungtynės tarp Alytaus „Dainavos“ ir Lietuvos rinktinės legendų. Pastarųjų startinė sudėtis tarsi laiko mašina galėjo sugrąžinti šalies futbolo mėgėjus į maždaug 2007-2009-uosius – geltonus marškinėlius vėl vilkėjo jau minėti T. Danilevičius ir M. Stankevičius, Arūnas Klimavičius, Andrius Skerla, Edgaras Česnauskis, Edgaras Jankauskas, Rolandas Džiaukštas ir kiti buvę rinktinės futbolininkai.

Pirmąjį kėlinį Ž. Karčemarskas gynė alytiškių vartus, tačiau išlaikyti „sausų“ vartų jam nepavyko, mat dar pirmoje kėlinio dalyje jį nuginklavo buvęs bendražygis rinktinėje Edgaras Jankauskas.

Rungtynėse buvo galima įžvelgti, jog, nepaisant to, kad didelė dalis buvusių rinktinės žaidėjų karjeras baigė jau prieš kurį laiką, žaidimo pojūtis niekur nedingo ir jie neretai tiksliais perdavimais ir brandžiu žaidimu versdavo kiek jaunesnius „Dainavos“ futbolininkus vargti atakoje.

Prieš pat pertrauką mačas buvo laikinai sustabdytas, o tada visų žiūrovų žvilgsniai nukrypo į ekraną – čia Ž. Karčemarsko adresu skriejo dar ne vienas video sveikinimas iš buvusių bendražygių Rusijoje ir Turkijoje, o bene geriausiai Lietuvos futbolo bendruomenei žinomas veidas, pasveikinęs bičiulį – buvęs šalies rinktinės treneris iš Portugalijos Jose Couceiro.

Antrajame kėlinyje Ž. Karčemarskas jau vilkėjo geltonus Lietuvos rinktinės marškinėlius ir jungėsi į komandos atakas. Nors kelis kartus žaidėjas ir sugebėjo pagrasinti varžovų gynėjams, aikštę jis paliko be įvarčio.

Įdomu tai, kad svečių komanda į rezultatą pernelyg nesidairė – abiem kėliniams, kurie buvo kiek sutrumpinti ir truko po 35 minutes, įpusėjus komanda pakeisdavo net po 8-9 futbolininkus.

Po pertraukos apsukas kiek padidino ir „Dainavos“ komanda, pradėjusi kurti vis daugiau progų prie svečių vartų, tačiau krito tik vienas įvartis – jo autoriumi tapo neseniai iš Marijampolės „Sūduvos“ į Alytų sugrįžęs Renatas Banevičius.

Dar vienu šventiniu akcentu tapo dvikovos pertraukos metu vykęs Alytaus „Dainavos“ komandos, 1975-aisiais tapusios Lietuvos čempionais, pagerbimas.

Komandos išsiskyrė taikiai, o likusius po rungtynių stadione žiūrovus toliau linksmino grupė „Svaras 409”.