2020.08.05 07:38

Rekordus fiksavęs Dončičius padėjo „Mavericks“ krepšininkams iškovoti pirmąją pergalę NBA „burbule“

visi rezultatai
LRT.lt2020.08.05 07:38

Pirmąją pergalę po dviejų pralaimėjimų iš eilės atnaujinto NBA sezono kovose iškovojo Dalaso „Mavericks“ (41-29) krepšininkai, rezultatu 114:110 (27:37, 29:23, 19:22, 20:13, 19:15) po pratęsimo įveikę Sakramento „Kings“ (28-39) klubą.

Dvikovoje fantastiškai pasirodė slovėnas Luka Dončičius, Orlando „burbule“ surinkęs jau antrąjį trigubą dublį per trejas rungtynes. Krepšininkas pelnė 34 taškus (10/18 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 8/11 baudų), atkovojo net 20 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

L. Dončičius pagerino asmeninį karjeros atkovotų kamuolių rekordą bei tapo jauniausiu krepšininku lygos istorijoje, kuriam pavyko užbaigti rungtynes pelnius bent 30 taškų, atkovojus bent 20 kamuolių ir atlikus bent 10 rezultatyvių perdavimų.

Taip 21-erių L. Dončičius pagerino legendinio Oscaro Robertsono pasiekimą, kuris tokius skaičius statistikos protokole užfiksavo būdamas 23-ejų metų.

Ketvirtojo kėlinio antroje pusėje „Kings“ dar turėjo 6 taškų pranašumą (95:89), tačiau per likusias 5:17 min taškus rinko tik Dalaso ekipa ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu „Mavericks“ per trijų minučių atkarpą surengė spurtą 10:0 ir sugebėjo išsiveržti į priekį – 109:102. „Kings“ dar bandė atsigauti po tokio smūgio (110:112), tačiau iškovoti pergalei laiko nebeužteko.

Vakarų konferencijoje po pergalės vietą atkrintamosiose jau užsitikrinusi „Mavericks“ ekipa užima septintąją poziciją. „Kings“ rikiuojasi tryliktoje vietoje.

Dalaso „Mavericks“: Luka Dončičius 34 taškai, Timas Hardaway`us ir Kristapas Porzingis po 22, Dorianas Finney Smithas 16.

Sakramento „Kings“: De`Aaronas Foxas 28 taškai, Buddy Hieldas 21, Kentas Bazemore`as 16, Nemanja Bjelica 12.