Sportas

2020.08.04 22:31

Yla išlindo iš maišo – buvusi Argentinos teniso žvaigždė prisipažino melavusi dėl dopingo

LRT.lt2020.08.04 22:31

Buvusi argentiniečių teniso žvaigždė Mariano Puerta, bendraudamas su šalies žiniasklaida, prisipažino melavęs Sporto arbitražo teisme (CAS), kad galėtų gauti švelnesnę bausmę dėl dopingo vartojimo, skelbia tinklalapis insidethegames.biz.

41-erių metų sportininkas į nemalonumus buvo įklimpęs dar 2005-aisiais, kai praėjus keturiems mėnesiams po patekimo į prestižinio „French Open“ teniso turnyro finalą, sportininko organizme buvo atrasta draudžiamos medžiagos.

Tenisininkas pirmą kartą dėl dopingo buvo įkliuvęs dar 2003 m., kai buvo suspenduotas 9 mėnesiams.

Patekęs į bėdą antrąkart, M. Puerta CAS svarstymuose teisinosi, kad antras teigiamas dopingo testas užfiksuotas dėl to, jog jis atsigėrė vandens iš žmonos stiklinės, kurioje neva buvo vaisto nuo menstruacijų skausmų – efortilio. Šiame vaiste yra draudžiamos medžiagos etilefrino.

Dabar buvęs tenisininkas dienraščiui „La Nacion“ tvirtino, kad vartojo kiniško ženčenio ir kofeino piliules, gautas iš savo tuometinio asmeninio trenerio Dario Lecmano. Pastarasis neigė tokias kalbas.

M. Puerta aiškino, kad tuo metu jo advokatai patarė bandyti išsisukti iš bėdos, nes sportininkui grėsė 8 metų diskvalifikacija, kuri dėl gynybinės taktikos buvo sėkmingai sutrumpinta iki dviejų metų. Be to, buvusi diskvalifikacija nepridėjo sportininkui reputacijos teismo svarstymuose.

„Mano paaiškinimai buvo melas. Kaip bebūtų, tai man nepridėjo jokio sportinio pranašumo. Nebenoriu, kad būčiau laikomas sukčiumi. Niekaip negalėjome pasiaiškinti, nes piliulės jau buvo nupirktos. Jos buvo nupirktos, kaip čia pasakius, nelegaliai. Mano advokatai tikino, kad sakyti tiesą, nebūtų buvę protinga“, – interviu metu aiškino M. Puerta.

Argentinietis tenisininkas 2005 m. „French Open“ turnyro finale nusileido Rafaeliui Nadaliui. ATP reitinge tais pačiais metais sportininkas buvo pakilęs net iki 9-osios pozicijos.

Po dviejų metų diskvalifikacijos į didįjį tenisą M. Puerta grįžo 2007 m., tačiau aukštumų nebepasiekė ir po dviejų metų baigė profesionalo karjerą.