Sportas

2020.08.03 10:46

Grėsmė olimpinėms žaidynėms: Tokijuje fiksuojant rekordinius pandemijos skaičius, žaidynių nenori patys japonai

LRT.lt2020.08.03 10:46

Likus kiek mažiau nei metams nuo nukeltų Tokijo olimpinių žaidynių pradžios, Japonijoje ir Tokijuje fiksuojami rekordiškai dideli naujų užsikrėtimų COVID-19 virusu atvejai.

Šeštadienį Tokijuje užfiksuoti 472 nauji užsikrėtimai koronavirusu – tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios, o rekordinis jis buvo trečią dieną iš eilės.

Tiesa, Tokijuje gyvena beveik 14 mln. gyventojų, tad palyginus su kitais pasaulio metropoliais, pats skaičius neatrodo labai gąsdinantis.

Tačiau rekordinis naujų užsikrėtimų skaičius šeštadienį fiksuotas ir visoje Japonijoje (1464 atvejai) ir taip pat trečią dieną iš eilės jis kilo į dar nematytas aukštumas.

Nors šie skaičiai tokiai didelei valstybei neatrodo labai dideli, bet pavyzdžiui birželio viduryje Japonija fiksavo po mažiau nei 60 atvejų per dieną.

Kaip praneša „Kyodo News“, paskutinės visuomenės apklausos rodo, kad vos 23,9 proc. japonų mano, kad olimpinės ir paralimpinės žaidynės kitais metais turėtų būti rengiamos.

36,4 proc. apklaustųjų mano, kad olimpinės žaidynės turėtų būti dar kartą nukeltos, 33,7 proc. mano, kad jos turėtų būti tiesiog atšauktos. Tai būtų pirmasis toks atvejis istorijoje, kai olimpinės žaidynės neįvyksta ne dėl karo.

Rugpjūčio 23 d. Tokijo olimpiniame stadione vyks lengvosios atletikos varžybos, kuriose dalyvaus tik japonai ir keli užsieniečiai, atstovaujantys Japonijos klubams.

Tokijo olimpinės žaidynės, pagal dabartinį planą, turėtų prasidėti kitų metų liepos 23 d. ir trukti iki rugpjūčio 8-osios.