Sportas

2020.08.01 18:23

Antrai kadencijai išrinktas Danilevičius: su geresniais rezultatais keisis ir visuomenės požiūris į mus

Aivaras Katutis, LRT.lt2020.08.01 18:23

Lietuvos futbolo federacijos prezidento rinkimuose sensacijų neįvyko – vadovauti šalies futbolui antrai kadencijai buvo išrinktas ilgametis rinktinės puolėjas Tomas Danilevičius.

T. Danilevičius rinkimuose nepaliko šansų Pauliui Malžinskui. Už dabartinį LFF prezidentą balsavo 71 delegatas, tuo tarpu už Vilniaus futbolui vadovaujantį P. Malžinską – 6.

Taip pat skaitykite

Nuo pat pradžių favoritu laikytas T. Danilevičius spaudos konferencijoje padėkojo už pasitikėjimą ir pažadėjo rezultatų jau kadencijos pabaigoje.

„Kaip ir minėjau konferencijos metu, noriu padėkoti visiems, kurie parodė pasitikėjimą manimi. Visi norime apčiuopiamų rezultatų. Tikiu, kad juos kartu ir pasieksime.

Antrai LFF prezidento kadencijai perrinktas Danilevičius: dėl Nacionalinio stadiono reikia belstis į Vyriausybę

Visi stebėjote konferenciją, kuri buvo ilga ir varginanti. Rinkėjai išreiškė savo nuomonę ir noriu jiems už tai padėkoti“, – sakė T. Danilevičius.

T. Danilevičius LFF prezidentu tapo 2017-ųjų rudenį, kai iš šių pareigų dėl nesutarimų su Vykdomuoju komitetu pasitraukė tik kiek daugiau nei metus federacijai vadovavęs Edvinas Eimontas.

T. Danilevičius, spaudos konferencijos metu paklaustas apie jau nuveiktus darbus, nedaugžodžiavo, tačiau pažadėjo rezultatų šios kadencijos pabaigoje.

„Daug laiko dar neturėjau, bet per tą laikotarpį buvo visko – iššūkių ir sunkumų. Manau, kad ne viską dar pavyko padaryti, bet dėl to ir pasirinkau siekti antros kadencijos.

Kertiniai dalykai – jaunimo futbolas, naujos metodikos, investicija į akademijas, naujas požiūris į trenerius, kurie, kaip ir žaidėjai, yra kertiniai akmenys futbole.

Taip pat reikia paminėti infrastruktūrą – be jos nebus kur žaisti. Didžiausia ambicija – norisi, kad šalyje atsirastų kuo daugiau maniežų. Kad atsirastų daugiau galimybių žaisti ir treniruotis žiemą.

Manau, kad su geresniais rezultatais keisis ir visuomenės požiūris į mus. Galima ilgai ir nuobodžiai kalbėti apie programas, bet vis tiek reikia rezultatų. Iki kadencijos pabaigos jų ir norėtųsi.

Pristatysime strategiją, kurios vadovausimės ateinančius ketverius metus. Prie jos dirba visa administracija ir generalinis sekretorius. Tai ne tik mūsų, bet ir visos Lietuvos futbolo bendruomenės strategija“, – pasakojo rezultatyviausias visų laikų Lietuvos rinktinės žaidėjas.

Kalbėdamas apie kritiką, kurios paskutiniu metu sulaukia Lietuvos futbolo federacija, T. Danilevičius atsakė: „Nereikėtų žiūrėti į vieno žmogaus nuomonę. Kolektyvas, kuris šiandien yra susiformavęs, nori, kad federacijoje būtų priimami teisingi sprendimai, o pats futbolas klestėtų.“

Konferencijoje buvo išrinktas ne tik naujasis LFF prezidentas, tačiau suteiktas ir LFF Garbės Prezidento vardas. Jis atiteko legendiniam Lietuvos treneriui Benjaminui Zelkevičiui.