Sportas

2020.08.01 12:37

Tai, kas buvo aišku prieš rinkimus: Lietuvos futbolui ir toliau vadovaus Danilevičius

LRT.lt2020.08.01 12:37

Šeštadienį Vilniuje įvykusioje LFF eilinėje rinkimų konferencijoje vadovauti šalies futbolo federacijai antrai kadencijai buvo išrinktas Tomas Danilevičius. Konferencijos metu paliesti ir kiti svarbūs klausimai – vaikų akademijos bei LFF įstatų keitimai.

T. Danilevičiui konkurenciją rinkimuose sudaręs Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas Paulius Malžinskas, kaip ir buvo prognozuota iš anksto, pralaimėjo triuškinančiu skirtumu.

Už dabartinį prezidentą balsavo 71 komiteto narys, viso labo 6 balsai atiteko P. Malžinskui.

T. Danilevičius LFF prezidento pareigas eina nuo 2017-ųjų. Tai, kad legendinis Lietuvos rinktinės žaidėjas bus išrinktas ir naujai kadencijai, dar prieš rinkimų pradžią abejonių nesukėlė ir pačiam P. Mažinskui, kuris, nors ir pripažino nesėkmę, pažadėjo toliau aktyviai dalyvauti futbolo veikloje.

„Toliau kovosime“, – teigė P. Malžinskas. – Visų pirma, galėsime išgirsti konferencijos dalyvių nuomonę, pasiūlymus. Faktas, kad turime planų ateityje, apie kuriuos buvo kalbėta su tuo pačiu Danilevičiumi.“

„Skauda širdį dėl futbolo. Visi suprantame, kad šita reputacinė krizė, kurią išgyvena Lietuvos futbolas, yra labai rimta ir reikia esminių pokyčių“, – tęsė VRFS vadovas.

Paklaustas, kas laukia Lietuvos futbolo per artimiausius ketverius metus, P. Malžinskas trumpai atsakė: „Laukia sąstingis ir kelionė į niekur.“

LFF viceprezidento pareigas einantis Arūnas Pukelis, T. Danilevičiaus pergalę neabejojęs jau kurį laiką, teigė, kad P. Malžinsko kandidatavimas buvo dirbtinis.

„Ponas Malžinskas niekada netaps LFF prezidentu su tokia retorika – dergia Vykdomąjį komitetą ir jo narius, konferencijos dalyvius, o po to prašo, kad jį rinktų LFF prezidentu. Manau, kad Malžinsko ėjimas į federacijos prezidentus yra fiktyvūs – jis eina tik dėl to, kad kandidatuoja į Seimą. Jis deklaruoja skaidrumą, teisingumą, bet eina su partija, kuri yra teisiama už korupciją“, – pasisakė A. Pukelis.

P. Malžinskui kritikos negailėjo dauguma LFF Vykdomojo komiteto narių. Aštriai apie pastarąjį atsiliepė Telšių apskrities futbolo federacijos vadovas Mindaugas Bondauskis.

„Padarėt viską, ką galėjot sau, bet viską sušikote futbolui“ – rėžė M. Bondauskis.

Savo ruožtu gražių žodžių po savo kalbos sulaukė T. Danilevičius. Jam kolegos linkėjo išlikti tokiu pačiu prezidentu ir nepasiduodi spaudimui.

„Pridėjęs ranką prie širdies – būk toks, koks esi, atiduok savo širdį. Svarbiausia, niekada nebūk ir netapk politine kekše“, – pridėjo Klaipėdos apskrities futbolo federacijos vadovas R. Žvingilas.