Naujienų srautas

Sportas2015.11.20 15:38

D. Sabonis ne tik drebino lankus, bet pataikė ir „cirko“ metimą

15min.lt 2015.11.20 15:38

Pirmosios rungtynės namuose ir karjeros rezultatyvumo rekordas. Geresnio pasirodymo prieš savo sirgalius Spokane Domantas Sabonis ir negalėjo įsivaizduoti. Po galingų 19-mečio lietuvio šuolių Lietuvos krepšinio legendos sūnus buvo vadinamas žvėrimi ir NBA lygio žaidėju universitete. Domantu susižavėję „Gonzaga Bulldogs“ sirgaliai pametę galvas šokinėjo iš vietų, o komentatoriai nuolat aikčiojo.

„Jis buvo toks, koks ir yra – žvėris“, – po rungtynių komandos draugą gyrė gynėjas Ericas McClellanas. Žvėrimi jį praminė ir vienas lyderių Kyle'as Wiltjeras. Tai – turbūt antrasis Domanto vardas.

Joks kitas „Gonzaga Bulldogs“ žaidėjas per 9 pastaruosius metus nebuvo taip fantastiškai metęs dvitaškių.

Visoje Amerikoje tiksliau NCAA sezono pradžioje krepšį atakavo tik Butlerio universiteto atstovas Tyleris Widemanas, pataikęs visus 8 metimus.

Ne gana to, D.Sabonis sudavė skeptikams sprigtą dėl jo puolimo arsenalo. Lietuvio galimybes kitų metų NBA naujokų biržoje prognozuojantys specialistai pabrėžė, kad viena aukštaūgio silpnybių – siauras puolimo arsenalas.

Neva Domantas negali pataikyti iš vidutinio nuotolio, nėra pakankamai atletiškas.

Tačiau D.Sabonis laužė lankus savo dėjimais ir ne kartą švystelėjo į Šiaurės Arizonos universiteto krepšį taiklų metimą iš vidutinio nuotolio, prie pat trijų taškų zonos.

Rungtynių pabaigoje D.Sabonis pataikė vadinamąjį „circus shot“ – labai sudėtingą, galbūt kiek neįtikėtiną, metimą su pražanga.

„Tai buvo NBA žaidėjo atakos užbaigimas. NBA – žaidėjo judesiai“, – po vieno iš galingų dėjimų nesusilaikė rungtynių komentatoriai.

D.Sabonis pirmajame kėlinyje pelnė 9 taškus iš eilės, bet ant suolo jį pasodino nesportinė pražanga. Tačiau grįžęs į aikštę aukštaūgis pratęsė savo dominavimą ir emocijas liejo negailestingai bausdamas varžovų priekinę liniją.

Domanto Sabonio šou

21 min. | 26 tšk. | 12/13 dvit. | 7 atk. kam. | 1 blk. | 3 praž. | 3 kl.

Rungtynes, dėl kurių Gonzagos universitete netgi buvo atšauktos visos paskaitos, „Bulldogs“ laimėjo net 91:52.

Lietuvių kilmės Kyle'as Dranginis neslėpė susižavėjimo D.Saboniu: „Kai Domantas žaidžia agresyviai, mažai yra žaidėjų, kurie galėtų jį sustabdyti.“

Artimiausias D.Sabonio ir „Bulldogs“ mačas – naktį iš šeštadienio į sekmadienį su „St. Mary's Mountaineers“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi