Sportas

2015.11.20 14:22

Futbolo treneris: pastebimi pozityvūs pokyčiai

Artėjant 2016 metų Europos futbolo čempionatui, apie jį pasigirsta vis daugiau kalbų, o LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ buvo kalbama ne tik apie naująjį čempionatui skirtą kamuolį „Beau Jeu“, bet ir lietuvių galimybes kada nors žaisti Senojo žemyno futbolo pirmenybėse.

Vienas iš svarbesnių žingsnių Europos čempionato link – jaunuosius talentus ugdanti, nuo 2006 metų veikianti Nacionalinė futbolo akademija (NFA).

„Tai yra ilgalaikės perspektyvos projektas, kurio tikslas – tinkamai ruošti žaidėjus, kurie galėtų prisidėti prie geresnių nacionalinės rinktinės rezultatų. Stengiamasi surinkti visus perspektyviausius žaidėjus, kurie kartu gyvena ir treniruojasi“, – NFA treneris Rokas Garastas.

Tačiau, pasak jo, greitų rezultatų tikėtis neverta, nes pasiekti apčiuopiamų vaisių reikia 10–15 ar net daugiau metų.

Pasak jo, sąstingis futbolininkų ugdymo procese buvo jaučiamas prieš maždaug 5 metus, tačiau dabar vyksta daug seminarų ir pastebimi pozityvūs pokyčiai, o kaip vieną jų jis minėjo Lietuvos U-21 rinktinės pergalę prieš Airijos vienuolikę.

1999 metais gimusių vaikinų rinktinės narys Deividas Skaržauskas teigė, kad patekimas į Europos futbolo čempionatą – realus: „Manau, kad pavyks – svarbiausia turėti viziją, daug dirbti, nes esame gera, susižaidusi komanda“.

Daugiau apie Lietuvos futbolo ateitį ir kaip Deividui sekėsi žongliruoti naujuoju čempionato kamuoliu, žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.