Sportas

2020.07.30 12:01

„Čempionų pietuose“ – Malinauskas ir Malžinskas: Švinius, banditai ir futbolas – ką daryti su LFF pelke?

LRT.lt2020.07.30 12:01

LRT.lt tinklalaidėje „Čempionių pietūs“ šį kartą – du svečiai. Tai puikiai žinomas žurnalistas Skirmantas Malinauskas, pastaruoju metu sukėlęs didžiulę susidomėjimo bangą savo vaizdo įrašais apie Arūną Pukelį-Švinių ir jo įtaką Lietuvos futbolui bei LFF pasirengęs pertvarkyti Paulius Malžinskas, šeštadienį dalyvausiantis iš anksto pasmerktuose LFF prezidento rinkimuose.

Buvęs premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas S. Malinauskas, palikęs valstybės tarnybą, grįžo prie žurnalistikos. Savo feisbuko paskyroje skelbiamuose video tinklalaidėse S. Malinauskas vos per mėnesį surinko virš 40 tūkst. prenumeratorių savo „Youtube“ kanalui.

Pirmoji dalis, pasakojanti apie A. Pukelio-Šviniaus veiklą, pavadinta „Šviniaus mafija“, buvo peržiūrėta virš 250 tūkst. kartų. Po šio valandos trukmės įrašo S. Malinauskas skyrė dar beveik 4 valandas, apžvelgdamas Šviniaus veiklą tiek futbole, tiek versle ir kitose veiklose.

P. Malžinskas garsėja, kaip šiuo metu neparankiausias žmogus visai LFF. Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) prezidentas atstovauja didžiausiai Lietuvoje futbolo bendruomenei, kuri yra aktyvi ir garsi. Vis dėlto į atvirą karą su LFF valdymo metodais stojęs vilnietis ne tik buvo pašalintas iš LFF Vykdomojo komiteto narių, bet futbolo funkcionieriai nusprendė griauti ir P. Malžinsko karjerą UEFA – jis buvo tarptautinių varžybų inspektorius.

Čempionų pietūs. Malinauskas ir Malžinskas: Švinius, banditai ir futbolas – ką daryti su LFF pelke?

Su Skirmantu ir Pauliumi kalbėjęs LRT.lt sporto redaktorius Paulius Cubera aptarė didžiausias LFF skaidrumo problemas, Šviniaus įtaką futbolui, šios uždaros ir neskaidrios struktūros valdymą ir galimus viso to išvalymo būdus.

Ar P. Malžinskui šeštadienį bus leista iš tiesų kandidatuoti LFF rinkimuose?

Ar po rinkimų LFF nesiims griauti ne tik P. Malžinsko karjeros, bet ir visos VRFS?

Kodėl Lietuvos futbolo legenda Tomas Danilevičius lankstosi prastos reputacijos žmonių norams?

Kokiais būdais galima ir reikia sutvarkyti LFF betvarkę?

Ar valdžios struktūrų įsikišimas į LFF veiklą būtinai reikštų suspendavimą FIFA?

Apie visa tai ir dar daugiau – tinklalaidėje „Čempionų pietūs“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt