Sportas

2015.11.19 16:43

Sporto pinigų dalybose skaidrumo teks palaukti

ELTA2015.11.19 16:43

Skirstant Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšas, šiemet esminių permainų nebus. Fondo taryba atmetė jo pirmininko siūlymą atsižvelgti į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pastabas ir siūlymus.

„Sportas kartu su sveikatos apsauga, viešaisiais pirkimais, politinių partijų veikla ir finansavimu bei aplinkos apsauga yra viena iš penkių Nacionalinėje kovos su korupcija 2015–2025 metams programoje įvardijamų sričių, dėl kurių turi būti parengtos šakinės kovos su korupcija programos. Iš STT esame sulaukę raginimų kuo skubiau įdiegti antikorupcijos priemones, tačiau mūsų pasiūlymams pritaria ne visi“, – sakė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius.

Pagal STT siūlymus valstybės lėšomis finansuojamų projektų turinys turėtų būti viešinamas. Tačiau šiemet viešumo ir skaidrumo daugumos Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo tarybos narių sprendimu nebus.

„Kiekviename susitikime iš federacijų ir savivaldybių įstaigų bei organizacijų sulaukiu klausimų ir priekaištų dėl lėšų skyrimo motyvų, todėl dar spalio mėnesį fondo tarybai siūliau viešai teikti trumpus fondui pateiktų projektų aprašymus, kad būtų daugiau skaidrumo, viešumo ir nekiltų klausimų ar abejonių. Deja, mano siūlymui likę keturi fondo tarybos nariai nepritarė“, – teigė E. Urbanavičius.

Fondo finansavimas skiriamas sporto šakų federacijoms, sporto visiems sąjūdžio plėtotei, sporto bazių priežiūrai ir statybai, sporto inventoriaus įsigijimui, sporto mokslo ir sporto specialistų rengimui.

Šiemet fondui pateiktos 748 paraiškos, kuriose prašomų lėšų suma – daugiau nei 25 mln. eurų. Iš tabako ir alkoholio akcizų bei loterijų surinktą 6,116 mln. eurų vertės fondą taryba paskirstys iki 2016 metų sausio mėnesio pabaigos.

Fondui pateiktas paraiškas vertina ir sprendimus kolegialiai priima Taryba, kurią sudaro: Tarybos pirmininkas – KKSD generalinis direktorius, nariai – Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos atstovas Albinas Grabnickas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas Romualdas Bakutis, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas.

Pagal Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo įstatymą fondo (valstybės biudžeto) lėšas sudaro 1 proc. lėšų už alkoholinius gėrimus ir tabaką ir 10 proc. iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.