Naujienų srautas

Sportas2015.11.19 16:20

Vilniuje posėdžiavo LTOK sportininkų komisija

LTOK, DELFI.lt 2015.11.19 16:20

Ketvirtadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) vyko Sportininkų komisijos posėdis. Posėdyje, kuriam pirmininkavo Edvinas Krungolcas, dalyvavo Brigita Virbalytė, Mindaugas Griškonis, Saulius Ritteris, Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, LTOK olimpinio sporto direktorius Kazys Steponavičius, Lietuvos misijos Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse vadovas Einius Petkus ir Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) direktoriaus pavaduotojas Egidijus Balčiūnas.

E. Balčiūnas supažindino komisiją su atnaujintu 2016 metų olimpinėms žaidynėms rengiamų sportininkų – olimpinės rinktinės kandidatų sąrašo projektu. Ekspertų komisija į sąrašą įtraukė sportininkus, kurie yra įvykdę olimpinius normatyvus, turi aukštus sportinius rezultatus, atitinka programos „Rio 2016“ numatytus kriterijus ir dar turi galimybę atsirinkti žaidynėms arba padėti tai padaryti kitiems sportininkams.

Šiuo metu olimpinės rinktinės kandidatų sąrašo projekte yra 113 atletų (72 sportininkai ir 41 sportininkė), atstovaujančių 18 sporto šakų.

Olimpinės rinktinės kandidatų sąrašas taip pat bus pateiktas trenerių ir vasaros olimpinių sporto šakų komisijoms bei tvirtinamas LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje lapkričio 26 d. Vykdomojo komiteto patvirtintas sąrašas bus pateiktas Kūno kultūros ir sporto departamento patvirtinimui. Į 2015-2016 metų sezono olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą įtrauktiems sportininkams, atsižvelgiant į pasiektus rezultatus, bus skiriamas finansavimas pasirengimui žaidynėms.

Komisijos nariai taip pat susipažino su LOSC sudarytu olimpinėms žaidynėms rengiamų olimpinės pamainos sportininkų sąrašu. Į šį sąrašą sportininkai buvo atrinkti pagal užimtas vietas jaunimo ir jaunių varžybose. Olimpinės pamainos sąraše 80 sportininkų (56 vaikinai ir 24 merginos, 13 sporto šakų).

Komisijos nariai su LTOK atstovais aptarė, kaip efektyviau planuoti keliones į Rio de Žaneirą ir susipažino su olimpinės rinktinės aprangos eskizais.

E. Petkus informavo komisijos narius apie šiais metais planuojamus seminarus. Lapkričio 28 d. Tarptautinis olimpinis komitetas kartu su LTOK sportininkams surengs seminarą apie karjeros planavimą, o gruodžio 8-9 d. LTOK organizuos kursus apie dalyvavimą olimpinėse žaidynėse olimpinės rinktinės treneriams, medikams ir vadybininkams. Į šiuos mokymus bus pakviesti ir geriausi sportininkai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi