Sportas

2015.11.18 21:13

Dar vienas skandalas Rusijoje: A. Kirilenka savo pirmtakus kaltina pavogus 270 milijonų

DELFI.lt 2015.11.18 21:13

Rusijos krepšinio federacijos vadovu tapęs Andrejus Kirilenka darbo ėmėsi ne juokais. Buvusi NBA žvaigždė organizaciją siekia padaryti visiškai skaidria ir iš karto viešina nešvarius buvusius federacijos vadovybės darbus.  

Pasak 34-erių A. Kirilenkos, dabartinė federacijos skola siekia 270 mln. rublių (tai sudaro beveik 4 milijonus eurų). Rusas pažymi, kad šie pinigai dingo tuomet, kai federacijai vadovavo jo pirmtakė Julija Anikejeva.

„Visi ieško kaltų kitur. Neva viskas savame darže tvarkoje, tačiau iš tikrųjų skolos siekia 270 milijonų. Ir jie prapuolė ne kažkada anksčiau, o tuo metu, kai federacijai vadovavo J. Anikejeva“, – A. Kirilenką cituoja „Izvestija“.

Pasak A. Kirilenkos, kol kas oficialių įrodymų dėl vagystės jis neturi, tačiau artimiausiu metu jie turėtų būti pateikti teisėsaugos institucijoms.

„Tą dieną, kai federacijos vadove tapo J. Anikejeva, organizacija turėjo maždaug 7–10 milijonų rezervo. Kaip atsirado šitokia milžiniška skola? Kol kas negaliu pateikti tikslaus atsakymo į šį klausimą, tačiau turiu savo versiją. Ji skamba taip: jie buvo pavogti. Dar nesu pasirengęs tvirtinti visu 100 procentų, tačiau artimiausiu metu viskas išaiškės. Dabar mes finansus kontroliuojame itin tiksliai“, – rėžė A. Kirilenka.

A. Kirilenka taip pat pažymėjo, kad sumokėjo visas skolas buvusiam Rusijos vyrų rinktinės strategui Jevgenijui Pašutinui, kuris dirbdamas Europos čempionate negavo nė kapeikos. Jam pavėluotai buvo pervesti 8 milijonai rublių.

Problemos Rusijos krepšinyje tęsiasi jau seniai, o tai atsiliepia ir nacionalinių rinktinių rezultatams. Į komandą dėl įvairių priežasčių neatvykus ryškiausioms žvaigžėms, ji liko už Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių borto.