Naujienų srautas

Sportas2015.11.18 15:41

FIFA atmetė S. Blatterio ir M. Platini apeliacijas dėl nušalinimo

BNS, LRT.lt 2015.11.18 15:41

Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) apeliacinis komitetas trečiadienį atmetė savo ilgamečio prezidento Seppo Blatterio ir Europos futbolo organizacijos UEFA vadovo Michelio Platini prašymus panaikinti sprendimą 90 dienų nušalinti juos nuo pareigų, Šveicarijos policijai tęsiant baudžiamąjį tyrimą dėl didelio masto korupcijos.

Komitetas nurodė visiškai atmetęs apeliacijas, pateiktas S. Blatterio ir M. Platini.

Jie abu spalio 7-ąją buvo nušalinti nuo pareigų 90 dienų laikotarpiui, kai Šveicarijos prokurorai pradėjo tyrimą dėl S. Blatterio „nusikalstamai netinkamo vadovavimo“, paaiškėjus, kad FIFA vadovas 2011 metais sumokėjo 2 mln. JAV dolerių M. Platini už darbą, kurį šis atliko dešimtmečiu anksčiau.

Šis nušalinimas tapo skaudžiu smūgiu M. Platini viltims užsitikrinti FIFA prezidento postą per vasario 26 dieną Ciuriche vyksiančius rinkimus, kai S. Blatteris atsistatydins po 17 metų trukusio vadovavimo.

Tiesa, naujienų agentūra praneša, kad po FIFA apeliacinio komiteto sprendimo M. Platini ketina kreiptis į Tarptautinį sporto arbitražo teismą (Court of Arbitration for Sport (CAS) – angl.). Jo advokatai teigia, kad nušalinimas yra visiškai neobjektyvus ir šališkas, o FIFA tyčia vilkina procesą, tad ir buvo apsvarstytas noras kreiptis į Tarptautinį sporto arbitražo teismą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi