Sportas

2020.07.21 19:37

Gera naujiena bėgimo mėgėjams: Vilniaus maratonas vyks, tačiau pasikeitusia tvarka

Paulius Cubera, LRT.lt2020.07.21 19:37

Didžiausias Lietuvos masinio bėgimo reginys, kasmet rugsėjį vykstantis „Danske Bank Vilniaus maratonas“, šį rudenį vyks beveik kaip numatyta, sako renginio organizatoriai. Tiesa, bėgimo šventė sostinės gatvėse sportininkus ir žiūrovus džiugins ne vieną, o dvi dienas, taip siekiant kuo labiau išskaidyti dalyvius koronaviruso akivaizdoje.

Vasaros pradžioje pasibaigus oficialia karantinui ir ėmus laisvinti apribojimus renginiams ne visi iš anksto suplanuoti dideli masiniai renginiai įvyko. Štai multisporto varžybų „Vilnius Challenge“ organizatoriai šių metų renginį atšaukė – oficialiai nukėlė į kitus metus.

Kiti renginiai vyksta arba jau įvyko. Štai liepos 19-ąją Vingio parke distancijoje varžėsi 100 ir 50 km bėgikai.

Tiesa, nė vienas bėgimo renginys Lietuvoje nepasiekia Vilniaus maratono skaičių – pernai jame dalyvavo virš 11 tūkst. žmonių.

Vilniaus maratono organizatoriai, norėdami kuo labiau išskaidyti dalyvių masę, taip užtikrinant jų saugumą ir rekomenduojamą atstumo laikymąsi. nusprendė renginį vykdyti per dvi dienas – rugsėjo 12 ir 13.

Šeštadienį vyks trumposios pramoginės rungtys – 5 kilometrų bėgimas, įvairių amžiaus grupių vaikų bėgimas bei 1 kilometro bėgimas.

Kaip LRT.lt sakė VšĮ „Tarptautinis maratonas“ komunikacijos atstovė Diana Kijauskaitė, 5 km distancija paprastai būna pati populiariausia, todėl jau šeštadienį šio distancijos bėgikai bus atskirti į dvi grupes, kurios startuos skirtingu laiku – vieni pradės bėgti 13:30, o kiti startuos 15 val. Tarp šių bėgimų įsiterps atskirų 8 vaikų amžiaus grupių 200 metrų bėgimo varžybos, kurioms startas bus duodamas kas 15 minučių.

Nors jau buvo oficialiai skelbta, kad nuo rugsėjo pirmosios Lietuvoje tiek lauke, tiek uždarose patalpose vyksiantiems renginiams dalyvių ir žiūrovų apribojimai nebebus taikomi, Vilniaus maratono organizatoriai patys nusprendė išskaidyti dalyvių srautus.

„Turime sudarę renginio scenarijų su apsibrėžtais saugumo reikalavimais, sekame ir visus apribojimus. Gegužę įvykdėme ir virtualų renginį – Vilniaus pusmaratonį, todėl esant poreikiui, galėtume daryti renginį ir virtualiu formatu, tačiau atlaisvinus reikalavimus renginiams nuspręsta didžiausią metų bėgimą vykdyti realiai. Paskelbta informacija, kad nuo rugsėjo nebebus ribojami renginiai, tačiau mes pasiliekame prie saugių variantų ir darysime bėgimą per dvi dienas, skaidysime startus“, – sakė D. Kijauskaitė.

Sekmadienį, rugsėjo 13-ąją, nuo 08:30 valandos startuos maratono distancijos bėgikai – jie nebus skaidomi. Vėliau, 09:50 val. startas bus duotas pirmajai pusės maratono bėgikų grupei, o 10:30 val. – antrajai. Tokie tarpai užtikrins, kad skirtingu laiku startavę dalyviai trasoje tarpusavyje maišysis minimaliai.

Tik pasibaigus šioms distancijoms startas bus duotas 10 kilometrų bėgimo dalyviams. Pirmoji grupė startuos 15 val., o antroji – 17 val.

Kaip sakė D. Kijauskaitė, organizatoriai tikisi, kad nepaisant pandemijos grėsmės, sulaukti bent pusės ankstesnių metų dalyvių – tikimasi, kad jų skaičius viršys 6 tūkstančius.

„Registravimasis nėra itin intensyvus, manome, kad greičiausiai nepasieksime tokio dalyvių skaičiaus, kaip pernai. Yra dalis žmonių, kurie laukia paskutinių dienų, kai tikrai bus įsitikinę, kad ir patys galės dalyvauti, ir kad renginys įvyks. Iš organizacinės pusės tokiu būdu mums sunku prognozuoti galutinius skaičius, bet, nors ir lėčiau, registracijos pildosi.“, – teigė D. Kijauskaitė.

Į startą stosiantys bėgimo mėgėjai į atskiras grupes bus skirstomi pagal tai, kada įsigijo dalyvių paketus, o maksimalus žmonių skaičius vieno starto metu negalės viršyti tūkstančio dalyvių. Šis skaičius pasirinktas dėl dabar vis dar galiojančių Vyriausybės apribojimų, leidžiančių vieno renginio metu dalyvauti ne daugiau 1000 žmonių.

Numatoma Vilniaus maratono programa:

Rugsėjo 12 d.

13:30 – pirmasis 5 km distancijos startas (Katedros aikštė)

13:45 – 15:30 – 8 amžiaus grupių vaikų bėgimo startai kas 15 min. (Vinco Kudirkos a.)

15:00 – antrasis 5 km distancijos startas (Katedros aikštė)

16:30 – pirmasis 1 km distancijos startas (prie Odminių skvero)

17:00 – antrasis 1 km distancijos startas (prie Odminių skvero)

Rugsėjo 13 d.

08:30 – maratono startas (Katedros aikštė)

09:50 – pirmasis pusmaratonio startas (Katedros aikštė)

10:30 – antrais pusmaratonio startas (Katedros aikštė)

15:00 – pirmasis 10 km distancijos startas (Katedros aikštė)

17:15 – antrasis 10 km distancijos startas (Katedros aikštė)

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt