Sportas

2020.07.21 11:44

„Žalgiris“ oficialiai patvirtino: Walkupas lieka Kaune dar vienam sezonui

Landale`o ateitis neaiški
LRT.lt2020.07.21 11:44

Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda savo sudėtyje artėjančiam sezonui išsaugojo ir Thomasą Walkupą. Liepos 20-oji buvo paskutinė diena, kai krepšininko kontraktą galėjo išpirkti kiti klubai, rašo zalgiris.lt.

2018-aisiais iš Vokietijos į Kauną persikėlęs amerikietis dar lapkričio mėnesio pabaigoje pratęsė kontraktą su „Žalgiriu“ iki 2021 m. vasaros.

„Žalgiris“ – neįtikėtinas klubas, turintis ypač tvirtas vertybes. Tai – vienas didžiausių klubų Europoje. Esu daugiau nei laimingas galėdamas žaisti Kaune. Čia žaidėjai gerbiami, gerbiama bendruomenė, organizacija. Kitas dalykas – aistra krepšiniui. To su niekuo nepalyginsi visoje Europoje ir tuo mėgaujuosi“, – tada pratęsęs kontraktą kalbėjo žalgirietis.

27-erių gynėjas antrajame savo Eurolygos sezone padarė didžiulę pažangą. Lyginant su pirmaisiais metais, T.Walkupo žaidimo laikas Eurolygoje išaugo nuo 16 iki 25 minučių, pelnomi taškai nuo 5,2 iki 9,6, rezultatyvūs perdavimai nuo 2,2 iki 5,5 per rungtynes, o naudingumo balai nuo 5,6 iki 12,7.

Beje, baigiantis 2019 m. T.Walkupas Eurolygoje užfiksavo savo rezultatyvių perdavimų rekordą. Susitikime su Miuncheno „Bayern“ klubu gynėjas atliko net 11 rezultatyvių perdavimų.

Lietuvos krepšinio lygoje T.Walkupas žaisdavo po beveik 17 minučių per rungtynes ir per jas pelnydavo po 7,1 taško, atlikdavo po 4,2 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo po 11,9 naudingumo balo.

Beje liepos 20 diena buvo paskutinė ir australo Jocko Landale`o sutarties išpirkimui, tačiau kol kas jokių žinių apie aukštaūgio likimą nėra. „Žalgiris“ kol kas australo situacijos nekomentuoja.

„Su jo agentais vyksta atviras kalbėjimas, kaip jam sudaryti sąlygas (išvykti į NBA), bet kad klubas spalį neliktų tokioje situacijoje, kad apie sprendimą sužinome tik spalį“, – leipos 14 d. apie J. Landale`o situaciją sakė P. Motiejūnas.

Aukštaūgio tikslas yra NBA, tačiau laisvųjų agentų rinka NBA atsidarys tik spalio 15-ąją, kai Eurolygos sezonas jau turėtų būti prasidėjęs.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt