2020.07.19 15:31

Tradiciniame Vilniaus 100 km bėgime – plungiškio triumfas ir nauja maratono čempionės patirtis

Aivaras Katutis, LRT.lt2020.07.19 15:31

Sekmadienį bėgimo entuziastai iš visos Lietuvos ir net pasaulio susirinko Vingio parke, kuriame įvyko tradicinis 100 km bėgimas. Pirmasis finišo liniją kirto jau ne pirmą kartą šioje trasoje save išbandęs plungiškis Andrius Preibys. Moterų kvalifikacijoje triumfavo ir apskritai tarp visų dalyvių trečią poziciją užėmė 34-erių Gitana Akmanavičiūtė.

A. Preibys, praėjusių metų 100 km bėgimą Vingio parke praleidęs dėl traumos, finišavo per 7 val. 1 min. 44 sek.

50 ratų po 2 km įveikęs 34-erių metų vyras artimiausią priešininką aplenkė daugiau nei 20 minučių. Po ilgos distancijos bėgimo A. Preibys nedaugžodžiavo ir pripažino, kad tikėjosi panašaus rezultato.

„Viskas kaip ir planuota“, – iškart po finišo sakė trečią kartą 100 km distanciją įveikęs vyras. – Pats pasiruošimas užtruko penkis mėnesius. Jausmas po finišo išties nuostabus.“

Antroje vietoje liko „Bėgimo klubo“ narys Ruslanas Seitkalijevas. Jis finišo liniją kirto per 7 val. 22 min. 22 sek.

Trečią poziciją užėmė pirmą kartą 100 km distanciją bėgti užsimojusi Lietuvos maratono čempionė G. Akmanavičiūtė, kuriai pavyko finišuoti per 7 val. 38 min. 58 sek.

„Sekėsi geriau nei tikėjausi. Pirmą kartą bėgau 100 km distanciją ir nežinojau, ko tikėtis. Pradinis tikslas buvo įveikti maratoną per 3 valandas. Norėjau sau išsikelti didesnių tikslų ir 100 kilometrų buvo vienas iš jų“, – LRT.lt kalbinta sakė moterų grupės čempionė.

Jokio specialaus pasiruošimo 100 km bėgimui nevykdžiusi G. Akmanavičiūtė atskleidė, kad nuovargio ženklai išlindo tik paskutiniuose kilometruose.

„Paskutiniai 5-10 km buvo sudėtingiausi, raumenys pradėjo susitraukinėti. Džiugu, kad juos pradėjo traukti tik taip vėlai“, – šypsodamasi sakė moteris.

50 km bėgime vyrų grupėje triumfavo Akeksandras Sorokinas, finišavęs per 3 val. 7 min. 5 sek. Moterų grupėje nugalėtoja tapo Monika Milė, distanciją įveikusi per 4 val. 7 min. 1 sek.

Į kasmetinį bėgimą sostinėje atvyko ir bėgimo entuziastai iš Suomijos, Tailando bei Argentinos.