Sportas

2020.07.18 11:18

Thomas Bachas sieks antros kadencijos TOK prezidento poste

LTOK.lt2020.07.18 11:18

Penktadienį (07. 17) vyko 136-oji eilinė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sesija. Pirmą kartą istorijoje TOK nariai Sesijoje dalyvavo būdami skirtinguose pasaulio kampeliuose – nuotoliniu būdu. TOK sesijoje iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) būstinės Vilniuje dalyvavo ir olimpinė čempionė, TOK narė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Artėjant TOK prezidento rinkimams pareigas einantis Thomas Bachas pranešė kitąmet sieksiantis perrinkimo. Planuojama, kad rinkimai 2021-aisiais vyks Graikijos sostinėje Atėnuose. Paskelbęs šią žinią vokietis sulaukė didelio TOK narių palaikymo.

Th. Bachas buvo išrinktas 2013-aisiais aštuonerių metų kadencijai. Olimpinė chartina numato, kad prezidentas renkamas aštuonerių metų kadencijai su galimybe būti perrinktu dar vienai kadencijai ketveriems metams.

Sesijos metu buvo perrinkti du TOK viceprezidentai – Australijos olimpinio komiteto prezidentas Johnas Coates ir 2013-aisiais į TOK prezidento postą kandidatavęs Singapūro atstovas Ser Miangas.

Buvo išrinkti ir du nauji TOK Vykdomojo komiteto nariai – argentinietis Gerardo Wertheinas ir Mikaela Cojuangco Jarowski iš Filipinų. Taip pat buvo patvirtinti penki nauji TOK nariai: Maria de la Caridad Colon Ruenes iš Kubos, Kolinda Grabar-Kitarovic iš Kroatijos, princesė Reema Bandar Al-Saud iš Saudo Arabijos, Battushigas Batboldas iš Mongolijos bei Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos prezidentas britas Sebastianas Coe.

Taip pat paskelbta, kad 2021-aisiais įvyks dvi TOK sesijos. Rinkiminė TOK sesija vyks pavasarį, o į eilinę sesiją nariai rinksis prieš Tokijo olimpines žaidynes.

Th. Bachas Sesijoje kalbėjo apie perkeltas Tokijo olimpines žaidynės, dėkojo olimpinei bendruomenei už susitelkimą ir skatino išlikti vieningais. TOK prezidentas taip pat pabrėžė sporto svarbą pasauliui atsigaunant po krizės.

„Nežinome, kaip pasaulis atrodys kitų metų liepą ar rugpjūtį, todėl turime pasiruošti įvairiems scenarijams. Tačiau mūsų prioritetas – žaidynių dalyvių saugumas ir sveikata.

Organizuodami žaidynes turime prisitaikyti prie esamų aplinkybių, bet tuo pačiu ir išlaikyti olimpinę dvasią. Norime, kad šios žaidynės taptų vilties ir pakilimo simboliu, didžiule vienybės švente“, – kalbėjo TOK prezidentas.

D. Gudzinevičiūtė – vienintelė TOK narė iš Baltijos šalių. Ji buvo išrinkta 2018 metais Buenos Airėse vykusioje TOK sesijoje. Tai – istorinis pasiekimas Lietuvai.

TOK narių pareigos ir atsakomybės – organizacijos prezidento, viceprezidentų ir Vykdomojo komiteto rinkimai, Olimpinės chartijos keitimas, olimpinių žaidynių sostinių išrinkimas, TOK metinių ataskaitų ir biudžeto tvirtinimas, naujų nacionalinių komitetų ar kitų sporto organizacijų priėmimas į TOK, olimpinių vertybių skleidimas, priežiūra ir puoselėjimas savo šalyse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.