Sportas

2020.07.16 15:18

Krepšinis džiaugiasi Vyriausybės sprendimu: „Žalgiris“ galės rinkti pilną areną, „Rytas“ turėtų žaisti „Siemens“ arenoje

Paulius Cubera, LRT.lt2020.07.16 15:18

Vyriausybė pritarė Kultūros bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų siūlymui nuo rugsėjo pirmosios neberiboti žmonių skaičiaus renginiuose lauke bei uždarose patalpose. Tai labai nudžiugino krepšinio klubų vadovus.

Vilniaus „Ryto“ ekipos direktorius Rolandas Jarutis džiaugėsi tokiu sprendimu, nors pažymėjo, kad komandai svarbiausias išlieka sirgalių saugumo ir sveikatos klausimas.

„Galime planuoti abonementų pardavimą pradėti, laukėme šito sprendimo. Jeigu visi saugos aplinkinius, duok Dieve, kad antra banga nepasikartotų ir varžybos vyktų prie sirgalių. Ištraukėme gerą grupę, rungtynės tikrai turėtų būti įdomios, lauksime rungtynėse sirgalių“, – LRT.lt sakė R. Jarutis.

Šis Vyriausybės sprendimas reiškia, kad FIBA Čempionų lygos rungtynes vilniečiai greičiausiai žais „Siemens“ arenoje, kurios „Rytui“ nuomotis nebūtų apsimokėję, jei žiūrovų skaičius būtų ribojamas.

Jis teigė, kad su „Siemens“ arena turėtų būti susitarta artimiausiu metu: „Galvoju ir tikiuosi, kad niekas nesikeis. Darysime viską dėl savo sirgalių ir žiūrovų, kad geras rungtynes jie galėtų žiūrėti didžiojoje arenoje. Čia tik dienų klausimas, kuris buvo pririštas prie šio sprendimo.“

Į Čempionų lygos turnyrą perėjęs „Rytas“ kitą sezoną A grupėje varžysis su Sasario „Dinamo“, Strasbūro SIG, Stambulo „Galatasaray“, Tenerifės „Iberostar“, Atėnų „Peristeri“, Rygos VEF ir viena atrankos varžybas įveikusia komanda.

Tuo tarpu Kauno „Žalgirio“ krepšininkams toks Vyriausybės sprendimas reiškia dar daugiau.

Praėjusiame sezone „Žalgirio“ rungtynes Eurolygoje vidutiniškai stebėjo 14,2 tūkst. žiūrovų, o tai yra geriausias rezultatas tarp visų Eurolygos komandų.

Pavyzdžiui 2018–2019 m. sezone kauniečiai iš bilietų pardavimo buvo uždirbę 3,6 mln. eurų. Leidimas rengti rungtynes neribojant žiūrovų skaičiaus gali gerokai pagerinti kauniečių finansinę situaciją. Anksčiau klubo direktorius Paulius Motiejūnas buvo sakęs, kad dėl koronaviruso pandemijos kitą sezoną „Žalgirio“ biudžetas gali būti mažesnis net trečdaliu.

2019–2020 m. sezonui kauniečiai planavo 11,9 mln. eurų biudžetą.

PO sprendimo neriboti žiūrovų skaičiaus P. Motiejūnas teigė, kad labai juo džiaugiasi.

„Džiaugiamės, žinome, kad dabar lauks papildomi reikalavimai dėl apsaugos priemonių, ruošimės, norime pradėti darbą. Pastoviai diskutavome ir bendravome su Vyriausybe, nežinau, ar mes turėjome sprendimui įtakos, bet mums tai yra labai svarbu“, – LRT.lt sakė P. Motiejūnas.

Birželį duotame interviu portalui LRT.lt P. Motiejūnas buvo sakęs, kad „Žalgiris“ yra apgalvojęs įvairiausius scenarijus dėl žiūrovų skaičiaus ribojimo rungtynėse.

„Turime pasirengę scenarijų, kaip daryti kas antrą kėdę, šachmatais, gal visi su kaukėmis. Kaip bus pasakyta – taip būsime pasirengę. Ir dabar rungtynėse kovo mėnesį buvo matuojama temperatūra, dezinfekcinių priemonių buvo paruošta. Jei sirgaliams pasakys eiti su kaukėmis, mes tai sukontroliuosime, norime tik, kad leistų ir kad būtų norinčiųjų ateiti, kad žmonės nebijotų“, – tuomet sakė P. Motiejūnas.

Tiesa, Vyriausybės sprendimas dėl žiūrovų skaičiaus niekaip nepaveiks Lietuvos futbolo klubų, kurie varžysis atrankose į Europos turnyrus, situacijos.

Pagal UEFA priimtus reikalavimus, atrankos varžybos į Čempionų bei Europos lygas vyks tik vieno mačo formatu, o burtų keliu paaiškės, kuri komanda įgis teisę žaisti namuose.

Vis dėlto tam, kad būtų užtikrintos vienodos sąlygos abiem klubams, rungtynėse negalės būti sirgalių nesvarbu, kokie reikalavimai priimti konkrečioje valstybėje.