Sportas

2020.07.15 11:50

Ištraukti FIBA čempionų lygos burtai: „Rytas“ pateko į pajėgią grupę, „Neptūnas“ vyks į Londoną

LRT.lt2020.07.15 11:50

Trečiadienį po pietų Šveicarijoje buvo ištraukti 2020-21 metų sezono FIBA čempionų lygos burtai, kuriuose dalyvavo dvi Lietuvos komandos – Vilniaus „Rytas“ bei Klaipėdos „Neptūnas“.

Vilniaus „Rytas“ pateko į A grupę, kurioje varžysis su Tenerifės „Iberostar“, Strasbūro SIG, Sasario „Dinamo“, Atėnų „Peristeri“, Rygos VEF, Stambulo „Galatasaray“ bei vienu iš kvalifikacinio etapo poros nugalėtoju.

Prieš „Rytą“ kovos ir Vilniuje pastaruosius du sezonus žaidęs Eimantas Bendžius, šią vasarą išvykęs į Sasario „Dinamo“.

Klaipėdos „Neptūnas“, rungtyniavęs pagrindiniame Čempionų lygos turnyro etape pastaruosius keturis sezonus, pirmą kartą turės kovoti dėl patekimo į turnyrą nuo kvalifikacinio etapo.

Pirmajame kvalifikaciniame etape „Neptūnui“ reikės susigrumti su Londono „Lions“ komanda. Pastaroji 2018-19 m. sezone tapo Didžiosios Britanijos čempione.

Jeigu klaipėdiečiai peržengs Londono komandos barjerą, jų kovoje dėl patekimo į grupių etapą lauks akistata su Botevgrado „Balkan“ (Bulgarija) – Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) poros nugalėtoju.

Iš viso atrankos etape dalyvaus 16 komandų, iš kurių į pagrindinį grupių etapą pateks keturi klubai.

Reguliariojo sezono kovos startuos spalio 13-ąją.

Grupės etapas:

A grupė: 12 poros laimėtojas, Tenerifės „Iberostar“, Strasbūro SIG, Sasario „Dinamo“, Atėnų „Peristeri“, Rygos VEF, Stambulo „Galatasaray“, Vilniaus „Rytas“;
B grupė: 11 poros laimėtojas, Nimburko ERA, Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“, Dižono JDA, Saragosos „Casademont“, Sombathėjaus „Falco Volcano“, Bursos „Tofaš“, Liublino „Start“;
C grupė: 10 poros laimėtojas, Jeruzalės „Hapoel“, Ostendės „Filou“, Ankaros „Turk Telekom“, Burgoso „San Pablo“, Brindizio „Happy Casa“, Limožo CSP, Stambulo „Daruššafaka“;
D grupė: 9 poros laimėtojas (galimai „Neptūnas“), Atėnų AEK, Bambergo „Brose Bamberg“, Holono „Hapoel“, Izmiro „Pinar Karšiyaka“, Bilbao „RetaBet“, Šolė „Cholet basket“, Bolonijos „Fortitudo“.

Pirmojo kvalifikacinio etapo poros:

1 pora: Aleksandrovaco „Igokea“ (Bosnija ir Hercegovina) – Klužo Napokos „U-Banca Transilvania“ (Rumunija)
2 pora: Botevgrado „Balkan“ (Bulgarija) – Minsko „Cmoki“ (Baltarusija)
3 pora: Salonikų „Iraklis“ (Graikija) – Nikosijos „Keravnos“ (Kipras)
4 pora: Tel Avivo „Hapoel“ (Izraelis) – Arhuso „Bakken Bears“ (Danija)
5 pora: Londono „Lions“ (Didžioji Britanija) – Klaipėdos „Neptūnas“
6 pora: Monso „Belfius“ (Belgija) – Vloclaveko „Anwil“ (Lenkija)
7 pora: Dnepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) – Grioningeno „Donar“ (Olandija)
8 pora: Lisabonos „Sporting“ (Portugalija) – Friburgo „Olympic“ (Šveicarija

Antrojo kvalifikacinio etapas:

9 pora: pirmojo etapo 2 poros laimėtojas – 5 poros nugalėtojas (galimai „Neptūnas“)
10 pora: pirmojo etapo 1 poras laimėtojas – 8 poros nugalėtojas
11 pora: pirmojo etapo 3 poros laimėtojas – 7 poros nugalėtojas
12 pora: pirmojo etapo 4 poros laimėtojas – 6 poros nugalėtojas