Sportas

2020.07.14 21:35

Mourinho ir Kloppas paleido kritikos strėles į UEFA, Guardiola laukia atsiprašymo

LRT.lt2020.07.14 21:35

„Manchester City“ klubas pirmadienį oficialiai buvo išteisintas dėl sąžiningo žaidimo taisyklių (FFP) pažeidimo, tačiau toks Sporto arbitražo teismo (CAS) sprendimas tik dar labiau pakurstė aistras futbolo bendruomenėje.

UEFA dar vasarį paskelbė, kad „Man City“ klubas dėl finansinių pažeidimų iš turnyrų Europoje yra šalinimas dviem sezonams. Be to, buvusiems Anglijos čempionams buvo skirta 30 mln. eurų bauda.

„Man City“ Šveicarijoje apskundė UEFA sprendimą ir pirmadienį oficialiai laimėjo bylą – diskvalifikacija buvo panaikinta, o bauda nuo 30 mln. eurų sumažinta iki 10 mln.

Būtent sprendimo sumažinti piniginę baudą negalėjo suprasti Londono „Tottenham“ vairininkas Jose Mourinho.

„Kad ir kokios aplinkybės nulėmė tokį sprendimą, tai vis tiek yra gėdinga“, – pareiškė portugalas. – Jeigu „Man City“ klubas nebūtų kaltas, tuomet neturėtų mokėti jokios baudos. Jeigu nesi kaltas, vadinasi, neturi būti teisiamas. Tai visiška gėda.“

„Aš neįsivaizduoju kaip gali būti nekaltas, jeigu vis tiek sumoki baudą. Jeigu iš tikrųjų nesi kaltas, tai paprasčiausiai negauni jokios baudos. Jeigu tau reikia sumokėti bent kelis svarus, vadinasi, esi dėl kažko kaltas. Tai kažkoks pasityčiojimas“, – tęsė J. Mourinho.

Panašios pozicijos laikėsi ir „Liverpool“ strategas Jurgenas Kloppas. Pastarasis pasidžiaugė, kad „Man City“ kitą sezoną išvengs lengvo tvarkaraščio, tačiau pabrėžė, jog futbolui tai yra liūdna diena.

„Esu laimingas dėl to, kad „Man City“ žais Čempionų lygoje, tačiau tai bloga diena futbolui. FFP taisyklių įvedimas buvo geras žingsnis iš UEFA pusės. Pati idėja buvo gera – klubai negali per daug išlaidauti, o jeigu tai daro, tuomet privalo turėti išteklių. Aš vis dar tikiuosi, kad šios taisyklės liks galioti“, – teigė J. Kloppas.

Į kolegų kritiką atsakė Pepas Guardiola, kuris pareiškė, kad „Man City“ įrodė, jog nieko blogo nepadarė, todėl turėtų sulaukti atsiprašymo iš futbolo visuomenės.

„Tai, ką mes padarėme, buvo teisinga“, – teigė „Man City“ strategas. – Mourinho ir kiti treneriai turėtų žinoti, kad šioje situacijoje labiausiai nukentėjome mes, todėl turėtume sulaukti atsiprašymo.

Esu be galo laimingas dėl to, kaip pasibaigė bylos tyrimas. Jis parodė, jog viskas, ką apie mes sakė kiti žmonės, buvo melas. Mes save apgynėme tiek aikštėje, tiek už juos ribų“, – tvirtos nuomonės laikėsi P. Guardiola.