Sportas

2020.07.14 20:23

Sezono rezultatus varžybose Vilniuje gerinę Matusevičius ir Jasiūnaitė tikisi dar didesnio progreso

Aivaras Katutis, LRT.lt2020.07.14 20:23

Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) toliau sportininkus džiugina pokarantinine varžybų gausa. Antradienį vakare „Vingio“ stadione buvo surengtos LLAF taurės ieties metimo varžybos, kuriose pasirodė ir du garsiausi šios sporto šakos atstovai Lietuvoje – Edis Matusevičius bei Liveta Jasiūnaitė.

Abi Lietuvos olimpinės viltys triumfavo varžybose bei pagerino kol kas asmeninius šio sezono rezultatus, tačiau džiaugsmu netryško nei vienas.

Iš šešių bandymų penkis kartus sėkmingai ietį nesviedusi L. Jasiūnaitė geriausiai pasirodė trečiuoju bandymu – 58,60 m. Tai – geriausias sportininkės rezultatas šiame sezone.

Prieš kelias savaites vykusiose varžybose L. Jasiūnaitė ietį nusviedė 58,01 m. Šį rezultatą „Vingio“ parke vykusiose taurės varžybose sportininkė pagerino triskart.

Po varžybų kalbėjusi L. Jasiūnaitė pripažino, kad jaučia formos pagerėjimą, tačiau rezultatai nėra tie, kuriais jau reikėtų džiaugtis.

„Kokios varžybos, toks ir rezultatas“, – LRT kalbinta atviravo sportininkė. – Konkurencijos čia neturiu, o be jos siekti maksimalių rezultatų yra sunku.“

„Po Birštono turėjome stovyklą, iš kurios grįžome tik šeštadienį, tai vis dar jaučiu didelį krūvį. Kelios savaitės ir, manau, jau turėčiau įeiti į savo formą. Aišku, pagrindinis dėmesys yra Lietuvos čempionatui.“

Kalbėdama apie viltis kitais metais atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse, L. Jasiūnaitė pabrėžia nežinomybę, kurioje dabar yra atsidūrę sportininkai.

„Kadangi šį sezoną negalima vykdyti jokių normatyvų, tai neturiu sau iškėlusi konkrečių tikslų. Dalyvauju varžybose, bet didelių tikslų sau šiuo metu nekeliu.“

Moterų grupėje antroje vietoje liko vyriausia varžybų dalyvė Indrė Jakubaitytė, ietį nusviedusi 49,79 m. Trečią poziciją iškovojo Beatričė Juškevičiūtė – 40,94 m.

Vyrų grupėje užtikrintai triumfavo E. Matusevičius, tačiau iš šešių bandymų jam sėkmingai ietį nusviesti pavyko tik du kartus. Pirmuoju sėkmingu bandymu E. Matusevičius ietį nusviedė 73,60 m.

Ketvirtojo bandymo metu geriausias Lietuvos ieties metikas užfiksavo geriausią šio sezono rezultatą – 75,84 m. Paskutiniai du bandymai E. Matusevičiui buvo nesėkmingi.

Birželio pabaigoje vykusiose varžybose Birštone E. Matusevičius toliausiai ietį nusviedė 73,72 m. Džiaugsmo sportininkui nesukėlė nei pasirodymas Birštone, nei varžybos Vilniuje.

„Irgi apmaudu, nieko gero“, – iškart po apdovanojimų sakė sportininkas. – Trūksta technikos, pačio pasiruošimo. Galima sakyti, kad tai yra karantino pasekmės.“

Kalbėdamas apie sportinę formą, E. Matusevičius neslepia, kad šioks toks progresas yra daromas, bet ne toks, kokio norėtųsi: „Atrodo, kad po truputį lengvėju, greitėju, bet viskas vis tiek atrodo pernelyg lėtai. Tikiuosi, kad artimiausiu metu jau pavyks įsivažiuoti.“

Praėjusią vasarą ietį 89,17 m nusviedęs ir Lietuvos rekordą pagerinęs E. Matusevičius pažymėjo, kad prieš olimpinius metus turės įdėti gerokai daugiau darbo žiemos sezono metu.

„Visų pirma, tai reikės gerai atidirbti žiemą – pridėti greičio, jėgos, staigumo ir sprogstamosios jėgos, o po to bandyti lipdyti techniką. Manau, kad iki kitų metų susitvarkysiu. Nėra smagu dabar mesti po 75 metrus, kai asmeninis rezultatas yra 89 m. Tikiuosi, kad dar šią vasarą pavyks įlipti į 80 m“, – pridūrė ieties metikas.

Tarp prizininkų vyrų grupėje liko Skirmantas Šimoliūnas (68,07 m) bei jauniausias varžybų dalyvis Tomas Sabašinskas (62,84 m).