Sportas

2020.07.14 12:23

Naująjį „Žalgirio“ vedlį pristatęs Motiejūnas: suprantame, kad reikės kantrybės ir pasitikėjimo

Paulius Cubera, LRT.lt2020.07.14 12:23

Kauno „Žalgirio“ klubas žengia naują žingsnį savo istorijoje. Po sėkmingos Šarūno Jasikevičiaus eros antradienį LKL čempionų direktorius Paulius Motiejūnas žiniasklaidai pristatė naująjį komandos vyr. trenerį 38-erių austrą Martiną Schillerį. Tiesa, paties trenerio Kaune dar nėra.

P. Motiejūnas teigė, kad su M. Schilleriu pasirašyta garantuota dvejų metų sutartis. Treneris į Lietuvą turėtų atvykti pirmą arba antrą rugpjūčio savaitę.

Paulius Motiejūnas: rizika yra, bet tai, kad treneris nėra žinomas Europoje, priimame kaip privalumą

Kalbėdamas apie trenerio paieškas, P. Motiejūnas atskleidė, kad išplaukęs į tarptautinę rinką „Žalgiris“ turėjo kelias dešimtis kandidatų, o su Kaziu Maksvyčiu jau buvo sutarta, tačiau lietuvio nepaleido Permės „Parma“ ekipa.

„Džiaugiamės, kad radome trenerį, manome, kad jis yra ambicingas, šiuolaikinis, jis matė komandą, jam tiko ta sudėtis, kurią turime. Nekantraujame pradėti darbą“, – spaudos konferenciją pradėjo P. Motiejūnas.

– Kiek kandidatų turėjote ir su kiek derėjotės dėl sutarties?

– Jei atvirai, niekada neturėjome tiek kandidatų, vien spaudoje kiek buvo pavardžių, rašė agentai, rašė patys treneriai. Pradėjome nuo lietuvių, bet supratome, kad visų pirma reikia trenerio, kuris siektų rezultatų. Kai išėjome į tarptautinę rinką, pavardžių buvo 30–40, bet kalbėjome su keturiais, kurie buvo galutiniame etape.

– Kiek arti buvote susitarimo su Kaziu Maksvyčiu?

– Sunku išmatuoti. Su Kaziu buvome viską sutarę, bet klubas nepaleido, ir tiek. Treneriui buvo gerai, viskas tiko, bet turi kontraktą, įsipareigojimus, ir tiek.

– Koks bus M. Schillerio trenerių štabas, ar klube liks skautas Evaldas Beržininkaitis?

– Pradėsime šiandien kalbėti, manau, kad per savaitę pavyks išgryninti. Renkame pasiūlymus, ką galime rekomenduoti, leisime jam kalbėtis ir atsirinkti. Greičiausiai dauguma bus lietuvių, bet gali būti ir užsieniečių. Tikimės, kad liks ir Evaldas, ir daktarai, ir kiti žmonės, kurie buvo šalia komandos.

– Anksčiau sakėte, kad ieškote alkano ir motyvuoto trenerio. Ar M. Schilleris iškart buvo numeris vienas?

– Negaliu pasakyti, kad numeris vienas. Tikrai dirbome su štabu, daug pavardžių turėjome, dėliojome pliusus ir minusus. Metai buvo aktualus klausimas, norėjosi, kad jis būtų susipažinęs su naujomis technologijomis.

Nenorėjome, kad ateitų treneris su susiformavusia sistema ir visi turėtų taikytis prie jo. Užaugome kaip organizacija su Šaru, o dabar metas eiti toliau.

– Ar nėra rizikos kviesti trenerį, kuris Europoje iš esmės nėra dirbęs? Kaip jis pats reagavo į tokį pasiūlymą?

– Rizika yra, bet mums pranašumas, kad jis nėra žinomas Europoje, nėra išskautintas, taip nelietuviškai sakant.

Suprantame, kad reikės palaikymo, ir esame pasirengę jam tai duoti. Jis norėjo ateiti ir pasinaudoti šansu, jautėsi tas jo alkanumas. Kalbėjome apie JAV ir Europos krepšinio skirtumus, sutarėme, kad nėra vieno geriausio stiliaus ir ieškosime geriausių variantų pergalei. Tai šviežias kraujas, su kuriuo kartu galėsime augti.

Treneris galėjo likti ten ir pretenduoti į asistento darbą NBA, bet mes turime parodyti pasitikėjimą. Suprantame, kad greitai rezultatų nebus, reikės kantrybės, reikės dirbti – mes pasirengę.

– Kokia dabar situacija su žaidėjų sutartimis?

– Liko kelios dienos pagrindiniams žaidėjams, kurie turi pliusus. Yra Jockas, kuris nori išvykti, labiausiai nori išvykti į NBA, bet tik spalio 15-ąją prasidės laisvųjų agentų rinka, mes nenorime tiek laukti. Su jo agentais vyksta atviras kalbėjimas, kaip jam sudaryti sąlygas, bet kad klubas spalį neliktų tokioje situacijoje, jog sprendimą sužinome tik spalį.

Visi kiti – vedame derybas, gandų nekomentuojame, nes jų yra daug. Prisijungus treneriui galvojame, kad viena kita pozicija bus ir jo. Jam tiko mūsų sudėtis.

– Ar J. Landale`o ir Nigelio Heyeso situacija yra tokia, kad jie gali išvykti tik į NBA?

– Nenoriu eiti į detales. Jockas gali išeiti bet kur. Jokio kontakto su „Barcelona“ neturėjome, čia yra agentų kalbos. Kiek kalbėjome anksčiau, kai rašėmės, irgi žinojome, kad jo galutinis tikslas yra NBA.

Su Nigelu, Walkupu ir jų agentais vyksta kalbos, tikimės ir, regis, jie grįš ir tęs darbą su mumis. Reikia išlaukti kelias dienas. Kai bus parašai, tada paskelbsime ir matysime.

– Kokia yra Artūro Milaknio situacija?

– Kol kas jis be sutarties. Mes tikrai norime, kad jis liktų, vedame derybas, manau, kad trenerio paskyrimas buvo tas etapas, kurio jis laukė. Tikimės greitai pasiekti susitarimą ir kad jis liks „Žalgiryje“.

2004-aisiais treneriu tapęs M. Schilleris didžiąją karjeros dalį praleido dirbdamas Vokietijos klubuose, taip pat buvo šios šalies vyrų krepšinio rinktinės trenerio asistentas.

Nuo 2017-ųjų treneris dirbo Solt Leik Sičio „Stars“ komandos vyriausiuoju treneriu NBA G lygoje, o šiemet buvo pripažintas geriausiu šios lygos treneriu.

Dėl COVID-19 viruso protrūkio NBA G lygos sezonas buvo nutrauktas pirma laiko, bet iki tol M.Schillerio treniruojamas Solt Leik Sičio klubas iškovojo 30 pergalių ir patyrė 12 pralaimėjimų. Tai buvo antras geriausias rezultatas visoje lygoje.