Sportas

2020.07.14 08:50

„Redskins“ savininkas pasidavė – keis klubo pavadinimą ir logotipą

LRT.lt2020.07.14 08:50

Vašingtono „Redskins“ amerikietiškojo futbolo klubas nusprendė pagaliau pakeisti savo pavadinimą ir logotipą po to, kai ekipai nutraukti rėmimą pagrasino kelios didelės JAV kompanijos, praneša BBC.

Daug metų už rasistinį klubo logotipą, kuriame pavaizduota indėno galva, bei pavadinimą, lietuviškai reiškiantį „raudonodis“, kritikuotas Vašingtono klubas galiausiai pasidavė. Vis dėlto tam prireikė ne žmogaus teisių aktyvistų, o didžiųjų korporacijų spaudimo.

1933 m. Bostono įkurtas klubas šį pavadinimą turi būtent nuo tada, o jo savininkas, 87-erių Danas Snyderis yra sakęs, kad niekada nekeis klubo vardo.

Vis dėlto po Georgo Floydo nužudymo JAV kilusi protestų banga palietė ir šį klubą. Dar kartą atsiminti raginimai, kurių ne kartą buvo ir anksčiau, pakeisti rasistinį pavadinimą ir logotipą, žeidžiantį JAV indėnus.

Nors D. Snyderis nenorėjo pasiduoti, tačiau nutraukti ekipos rėmimą pagrasino tokios kompanijos, kaip „FedEx“, „Nike“, „Pepsi“ bei „Bank of America“.

Jau praėjusią savaitę „Amazon“, „Nike“, „Walmart“ bei „Target“ nutraukė klubo simbolikos, marškinėlių ir kitos atributikos pardavimus, o ESPN paskelbė, kad nenaudos klubo logotipo.

Kol kas klubo „Twitter“ paskyra ir oficiali interneto svetainė dar naudoja „Redskins“ pavadinimą – šis bus pakeistas nauju iki rusėjo 20-osios, kai turi startuoti naujas NFL sezonas.

Siūlomi pavadinimai – „Senators“, „Warriors“, „Red Tails“.

1937 m. į Vašingtoną iš Bostono persikėlęs „Redskins“ klubas yra įkurtas verslininko George`o Prestono Marshallo, kuris buvo rasinės segregacijos šalininkas.

„Redskins“ ekipa buvo paskutinė NFL komanda, priėmusi į savo gretas juodaodžius žaidėjus. Tai padarė 1962 m. tik po to, kai lyga pagrasino nebeleisti žaisti komandos stadione.

1995 m. kita Vašingtono sporto komanda keitė pavadinimą dėl netinkamų asociacijų. NBA klubas „Bullets“ persivadino į „Wizards“, mat tuomečiam savininkui nebepatiko smurtinis ekipos pavadinimas. Angliškas žodis „bullet“ reiškia kulką.