Sportas

2020.07.13 21:22

Čempionišką varžybų taktiką Vilniuje išbandęs Gudžius toliau mėto solidžiai, bet „netelpa“ į sektorių

Paulius Cubera, LRT.lt2020.07.13 21:22

Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) ir toliau varžybų gausa džiugina tiek sportininkus, tiek lengvosios atletikos gerbėjus. Vilniuje surengtose LLAF taurės disko metimo varžybose triumfavo solidžius rezultatus pademonstravę šalies sezono lyderiai – Andrius Gudžius ir Ieva Zarankaitė.

Prieš keturias dienas varžybose Klaipėdoje ketvirtą geriausią pasaulio rezultatą 2020 metais (68,68 m) užfiksavęs A. Gudžius šįkart Vilniuje sėkmingai atliko tik pirmąjį bandymą.

Į sektorių žengęs geriausias šalies disko metimas iškart švystelėjo diską 67,83 m, užfiksavo geriausią dienos rezultatą, o visi kiti bandymai buvo nesėkmingi.

A. Gudžius vis peržengdavo sektoriaus ribą ir rezultatas nebuvo įskaitytas, nors diskas bent du kartus tikrai skriejo apie 70 metrų – tai sakė ir šalia varžybas stebėjęs olimpinis čempionas Virgilijus Alekna.

Pats A. Gudžius „netilpimą“ į sektorių aiškino noru užfiksuoti solidų rezultatą ir pasibandyti varžybų modelį, kuriuo galima laimėti aukščiausios prabos medalius.

„Pirmas buvo toks, kad turėčiau vieną, o paskui bandžiau mesti toli. Bet dabar toks etapas pasirengimo, kai jau netoli to, kaip turi būti, bet krūviai dideli, tiesiog rizikuoju. Pasidariau vieną rezultatą ir galvoju, mėtyti toliau po 67 ar pabandyti vieną toliau pakabint.

Metimai buvo netoli 70-imt, bet dar ne laikas, dar netelpu į tą sektorių – tai piršto galu, tai kulnu, tai puse pėdos. Tai ir savotiškos treniruotės. Varžybose reikia rizikuoti – arba numeti toli ir matuoja, arba numeti toli ir nematuoja. Labai sveikas dalykas tai pasibandyti, pažiūrėti, kas bus, gal užkabinsiu vieną. Paimkite ir olimpines žaidynes, pasaulio čempionatą – ten tokiu modeliu ir dalyvauji. Pasidarai vieną kitą tolimesnį saugesnį metimą, o paskui rizikuoji – taip ir laimimi medaliai. Ir bandžiau tą modelį, o jeigu“, – po varžybų kalbėjo A. Gudžius.

Šį sezoną kaunietis už 67 metrų ribos metė jau trečiose varžybose, antrą kartą tai padarė Vilniaus stadione, kur pirmadienio vakarą diskininkams oras nepadėjo. Vyravo visiškas štilis, tad sportininkai parodė „tikrus“ savo rezultatus.

„Forma planuojama rugpjūčio mėnesiui, dabar tas etapas, kai kūnas jau leidžia mesti toli, bet dar neišeina sukontroliuoti technikos, kad galėčiau tai daryti stabiliai ir saugiai. Ta prasme, kad numesčiau ir žinočiau, kad stovėsiu sektoriuje.

Šiandien lūkestis buvo permest 68 kelis kartus, tai pavyko padaryti, bet nepavyko sektoriuje išsilaikyti. Pats tikriausias rezultatas, nes vėjo visiškai nėra, tad rezultatas pats tikriausias – kiek numetei, tiek ir turi. Labai patenkintas, aišku, turiu bent 10 dalykų, kuriuos galiu įvardyti, kad reikia pagerinti, bet tobulėjimas taip ir vyksta“, – kalbėjo A. Gudžius.

Šį sezoną toliau už lietuvį metė Danielis Stahlis (70,25), Fedrickas Dacresas (69,67) ir Kristjanas Čekas (68,75). Klaipėdoje A. Gudžius metė tik 7 cm mažiau nei pastarasis varžovas, tačiau uostamiestyje įprastai diskininkus džiugina jiems padedantis vėjas.

„Klaipėdoje pūstelėjo vėjas, bet ten kita problema – sektorius už mane senesnis. Ten jau ant akmenų sukamės. Po Klaipėdos varžybų sakiau, kad su geru sektoriumi galima daryti tolimus gražius rezultatus. Prie jūros vėjai pučia, švedai turi tokią vietą, JAV yra pora tokių vietų. Mes turime Klaipėdą, bet ten reikia keleto tūkstančių investicijos, kad būtų galima mesti toli“, – uostamiesčio stadiono problemą išskyrė A. Gudžius.

Vos prieš dvi savaites čia pat, Vingio parko stadione, asmeninį karjeros rekordą pasiekusi Ieva Zarankaitė (60,60 m) pirmadienį antruoju savo bandymu užfiksavo identišką rezultatą – 60,60 metro.

Į olimpines žaidynes Tokijuje norinti patekti sportininkė lengvai laimėjo moterų varžybas ir džiaugėsi gera forma.

„Net nežinau, kaip paaiškinti tokį rezultatą, stebuklai retai įvyksta. Aišku, norėjau daugiau mesti, bet visą laiką asmeninio gerinti nepavyksta. Džiaugiuosi rezultatu, geru oru, saule – galėjo tik vėjas padėti labiau.

Viso sezono mano tikslas buvo mesti virš 60 metrų, tai padariau antrose varžybose, tad po jų jaučiausi kiek pasimetusi, ką čia toliau daryti. Užsibrėžiau naują tikslą – visose varžybose mesti virš 60 metrų. Tai dar kartą padariau, smagu, tai rodo stabilumą, progresą“, – džiaugėsi I. Zarankaitė.

Tokijo olimpinių žaidynių normatyvas moterims yra 65 metrai, tačiau disko metikės jo siekti jau galės tik 2021 metais, mat iki gruodžio mėnesio pasiekti rezultatai nebus skaičiuojami.

„Norisi pagauti tą stabilų rezultatą, kad techniką pagaučiau, kad mesčiau visada vienodai. Šiemet metu su peršokimu, žiūrime, ieškome, kol kas viskas yra gerai, o Lietuvos čempionate tikiuosi dar geresnio rezultato.

Aš džiaugiuosi žaidynių atidėjimu, nes turiu dar vienerius metus pagerinti rezultatą ir sustiprėti ir mano tikslas dabar yra ne tik pakliūti į jas, bet ir būti dar arčiau finalo“, – kalbėjo I. Zarankaitė.

Antradienį Vingio parko stadione varžysis ieties metikai ir metikės, o lengvosios atletikos gerbėjai galės pamatyti tiek Lietuvos rekordininką Edį Matusevičių, tiek Europos čempionato prizininkę Livetą Jasiūnaitę.