Sportas

2020.07.12 21:43

Po įspūdingo A lygos vakaro – Bagos pagyros komandai ir Širmelio pastabos braškėjusiai savo ekipos gynybai

LRT.lt2020.07.12 21:43

Intriga į A lygą sugrįžo – Vilniaus „Žalgiris“ centrinėse 9-ojo turo rungtynėse namuose net 4:0 sutriuškino čempionų titulą ginančią Marijampolės „Sūduvą“ ir atsilikimą nuo lyderių sumažino iki penkių taškų.

Marijampoliečiai rungtynėse atrodė itin blankiai, ne kartą grubiai klydo prie savų vartų, o tuo naudojęsi šeimininkai kūrė progas itin nesunkiai.

Pirmojo kėlinio antroje pusėje kamuolį į savų vartų tinklą nesėkmingai nukreipė „Sūduvos“ saugas Giedrius Matulevičius, o jau po pertraukos tiksliais smūgiais pasižymėjo Richlordas Enninas, Francis Kyeremeh ir Hugo Videmontas.

Taip pat skaitykite

Po dvikovos „Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga teigė tokio rezultato nesitikėjęs, tačiau jį vadino rimto pasiruošimo vaisiumi.

„Norisi pasveikinti komandą su geru rezultatu, tikrai tokiu nesitikėjome, rimtai ruošėmės šitoms rungtynėms. Buvo labai svarbu laimėti šias rungtynes, nes kitaip praraja būtų tapusi dar didesnė ir situacija būtų apsunkinta.

Buvo svarbu gynyboje sėkmingai apsiginti nuo „Sūduvos“ standartinių situacijų, tai yra jų stipri pusė, taip pat norėjome stipriau žaisti priekyje ir tai mums pavyko“, – svarstė sostinės komandos strategas.

Tuo tarpu pirmą pralaimėjimą sezone patyrusios „Sūduvos“ strategui Sauliui Širmeliui beliko apgailestauti dėl tokio pasirodymo, treneris taip pat teigė, jog spragas gynyboje įžvelgti galima jau buvo anksčiau, o „Žalgiris“ už jas nubaudė be pasigailėjimo.

„Jei reikia ieškoti kaltų, tai tas kaltas yra prieš jus, nėra daugiau ką diskutuoti. Aišku, jei tokių dovanėlių padovanoji „Žalgiriui“, kokios atsitiko jiems mušant pirmus du įvarčius, tai manau, nėra ko tikėtis geros baigties, nes jie turi tikrai stiprius žaidėjus, būtent jų veiksmai didele dalimi ir nulėmė rungtynių baigtį.

Žinojome, kad jų krašto žaidėjai yra individualiai stiprūs ir paskui, po pirmo praleisto įvarčio, buvo labai sunku atsitiesti, Bandymų buvo, bet žaidimas po vieną. Tas rezultatas visai netenkina, bet tų signalų, kad gynyboje pas mus ne viskas yra gerai, buvo ir anksčiau, reikėjo juos atpažinti.

Jei „Panevėžys“ ar „Riteriai“ savo progomis nepasinaudojo, tai „Žalgiris“ pasinaudojo iš karto“, – svarstė S. Širmelis.