Sportas

2020.07.12 18:14

Austrijoje – Hamiltono triumfas ir pirmuose ratuose iškritę „Ferrari“ bolidai

LRT.lt2020.07.12 18:14

Štirijos GP lenktynėse be didesnio vargo pirmąją pergalę sezone iškovojo čempiono titulą ginantis „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas. Britas už savęs paliko komandos draugą Valtteri Bottą, startavusį iš ketvirtos pozicijos, ir „Red Bull“ atstovą Maxą Verstappeną, finišavusį trečioje vietoje.

Kaip rašo f-1.lt, starto metu L. Hamiltonas sėkmingai pajudėjo iš pirmosios vietos ir išsaugojo lyderio poziciją. Priešingai nei lyderiams, pirmasis ratas itin nesėkmingai susiklostė „Ferrari“ komandos pilotams. Sebastianas Vettelis ir Charlesas Leclercas neišvengė kontakto trečiame posūkyje. Po susidūrimo abu bolidai buvo apgadinti. S. Vettelis pasitraukė iš varžybų jau pirmame rate, o C. Leclercas, įveikęs keliais ratais daugiau, taip pat buvo priverstas baigti savo pasirodymą.

Iš trasos pasitraukus saugos automobiliui ir pratęsus lenktynes, L. Hamiltonas be didesnio vargo ėmė tolti nuo antroje vietoje tuo metu važiavusio M. Verstappeno. Tuo tarpu V. Bottas po kelių ratų aplenkė Carlosą Sainzą ir ėmė vytis minėtąjį M. Verstappeną. Būtent pastarasis buvo pirmasis iš lyderių, kuris 24-ame rate atliko pirmą ir paskutinį savo sustojimą techninio aptarnavimo zonoje.

„Mercedes“ pilotai sustojimus atliko vėliau. L. Hamiltonas tai padarė 27-ame rate, o V. Bottas – dar po septynių ratų.

Lenktynėms artėjant prie pabaigos, V. Bottui pavyko pavyti M. Verstappeną. Iki finišo likus mažiau nei 10 ratų, suomis aplenkė olandą, tiesa, antra vieta džiaugėsi neilgai. M. Verstappenas susigrąžino prarastą poziciją, tačiau ją vėl prarado kitame rate. Pergalę nesunkiai iškovojo L. Hamiltonas. V. Bottas finišavo antras ir išliko čempionato lyderiu. Tuo tarpu su apgadintu priekiniu sparnu M. Verstappenas finišo liniją kirto trečias.

Už pirmojo trejeto Sergio Perezo spaudimą bei atakas atlaikė antrasis „Red Bull“ pilotas Alexas Albonas. Priešingai nei prieš savaitę, tailandiečiui pavyko finišuoti ir iškovoti ketvirtą vietą. Tuo tarpu kovoje su varžovu priekinį sparną apgadinęs S. Perezas lenktynių pabaigoje prarado poziciją varžovui ir finišavo šeštas. Paskutiniuose posūkiuose jį aplenkė „McLaren“ atstovas Lando Norrisas.

Iš karto už S. Perezo finišavo jo komandos draugas Lance‘as Strollas bei vienintelis finišą pasiekęs „Renault“ pilotas Danielis Ricciardo.

Stipriausiųjų dešimtuką užbaigė greičiausiai vieną ratą įveikęs Carlosas Sainzas bei „AlphaTauri“ komandos pilotas Daniilas Kvyatas.