Sportas

2020.07.11 21:01

3x3 krepšinyje save atradęs Jonas Mačiulis: arba moki žaisti krepšinį, arba ne

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.11 21:01

35-erių Jonas Mačiulis krepšinyje yra matęs ir pasiekęs daug. Lietuvos, Italijos, Ispanijos, Graikijos ir Eurolygos čempionas šią vasarą ryžosi naujam iššūkiui. Palangoje vykstančiame 3x3 krepšinio turnyre jis yra ne tik garsi pavardė, bet ir vienas iš lyderių. Pirmajame etape jis buvo rezultatyviausias turnyro žaidėjas, o jo komanda „Tauras“ užėmė antrąją vietą.

Antrąjį etapą penktadienį Kauno rajono komanda pradėjo sėkmingai ir pateko į atkrintamąsias po pergalių prieš „Nevėžį“ ir „Šiaulius“, tačiau savo pasirodymą baigė pusfinalyje.

Po antrųjų rungtynių šlapias nuo prakaito J. Mačiulis pripažino, kad čia reikia prisitaikyti prie kur kas intensyvesnio ritmo ir fiziškumo, bet principas – tas pats: „Turime rezultatą, kurio norėjome – užėmėme pirmą vietą grupėje ir ketvirtfinalyje gavome silpnesnius varžovus. Presikvalifikavimas į trys prieš tris krepšinį sekasi neblogai. Čia viskas paprasta – arba tu moki žaisti krepšinį, arba nemoki. Čia vis tiek yra panašu. Tik čia dar reikia atlaikyti fiziškumą didelį. Bet šiaip čia lygiai taip pat reikia pataikyti į krepšį.“

Krepšininkas sako, kad visiškas persikvalifikavimo į trijulių krepšinį nesiekia, bet į avantiūrą žiūrėjo rimtai ir padarė namų darbus.

„Buvome nuvažiavę pažiūrėti į Lietuvos čempionatą 3x3 krepšinio, tai ten iš viso yra ne krepšinis – ten boksas ar imtynės. Čia jau susirinkę visi, kurie šiek tiek jau pramoko, visi pasižiūrėjo tuos video. Žiūrint į tikruosius 3x3 krepšinio meistrus, tai ten nėra jokio didelio kontakto. Yra tik labai didelis intensyvumas. Matau, kad prie to jau ir čia prisitaiko ir teisėjai, ir žaidėjai. Nėra tų laikymų ir tempimų. Mano akiai tai gražėja žaidimas. Galima laisviau bėgioti ir surengti įspūdingesnių atakų“, - apie vis gerėjantį vaizdą turnyre Palangoje kalbėjo J. Mačiulis.

Jis pratęs tokiu metu laiką leisti Palangoje, bet nežaisdamas pripučiamoje arenoje, o stovyklaudamas kartu su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine. Šįkart vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas J. Mačiulio nepakvietė, nes norėjo suburti jaunesnius žaidėjus.

J. Mačiulis tokį norą supranta ir per daug nesigraužia, kad neleidžia laiko su netoliese įsikūrusia rinktine: „Jis man paskambino ir mes pasikalbėjome. Jis išsakė savo mintis apie rinktinę. Jis yra treneris ir jau viešai tai paaiškino, ką jis nori daryti ir kokiu tikslu yra surinkta šita rinktinė. Manau, kad visi sutarėme ir visi yra patenkinti dėl to, kaip yra.“

Praėjusį sezoną Atėnų AEK komandoje praleidęs lietuvis kol kas dar nežino, kur žais kitą sezoną: „Yra svarstomi pasiūlymai, o kaip bus paaiškės per artimiausias kelias savaites. Greičiausiai, kad tai bus užsienio klubas.“