Sportas

2015.11.14 15:25

Griaudėjant sprogimams prie stadiono, prancūzai įveikė vokiečius

Penktadienį buvo sužaista 10 draugiškų tarptautinių futbolo rungtynių, kuriose netrūko ir grandų susidūrimų. Daugiausiai žiniasklaidos dėmesio sulaukė rungtynės tarp Prancūzijos ir Vokietijos vienuolikių, kurios vyko Paryžių siaubiant teroristiniams išpuoliams.

Ispanijos rinktinė Alikantėje 2:0 (0:0) nugalėjo visus 10 atrankos į 2016 metų Europos čempionatą mačų, įskaitant ir du prieš Lietuvą, laimėjusią Angliją. Šeimininkams 72 min. akrobatinį įvartį pelnė Mario Gasparas, o 82 min. pergalę įtvirtino Santi Cazorla.

Tuo metu Prancūzijos futbolininkai neramumų purtomame Paryžiuje 2:0 (1:0) įveikė Vokietiją. Šias rungtynes stebėjo ir Prancūzijos lyderis Francois Hollande‘as, bet jis dėl išpuolių sostinėje ir prie pat stadiono griaudėjusių sprogimų buvo evakuotas.

Prancūzų gretose po kartą pasižymėjo Olivier Giroud (45 min.) ir Andre-Pierre‘as Gignacas (86 min.).

Rungtynės:

Kosovas 2 – 2 Albanija

Kataras 1 – 2 Turkija

Liuksemburgas 1 – 0 Graikija

Čekija 4 – 1 Serbija

Belgija 3 – 1 Italija

Šiaurės Airija 1 – 0 Latvija

Lenkija 4 – 2 Islandija

Slovakija 3 – 2 Šveicarija

Ispanija 2 – 0 Anglija

Velsas 2 – 3 Olandija

Prancūzija 2 – 0 Vokietija

Sprogimus girdėję Vokietijos futbolininkai: buvome išsigandę

„Stade de France“ stadione, kuriame vyko Prancūzijos ir Vokietijos futbolo rinktinių draugiškas susitikimas, buvo girdimi šalia jo įvykę trys sprogimai

Po akistatos didžioji dalis sirgalių negalėjo palikti stadiono, todėl susirinko ant vejos ir laukė apsaugos darbuotojų nurodymų, kada bus saugu žengti į gatves.

Pasibaigus mačui futbolininkai ir jų treneriai tunelyje per televizorius stebėjo naujienas apie visai šalia įvykusią tragediją. Tuo metu dešimtys tūkstančių futbolo fanų tyloje pagerbė žuvusiuosius.

„Esame šokiruoti“, – sakė Vokietijos komandos treneris Joachimas Lowas.

Visa vokiečių delegaciją naktį praleido stadiono teritorijoje ir tik šeštadienio rytą išskrido į Frankfurtą. Dar prieš rungtynes svečiai buvo evakuoti iš viešbučio dėl grasinimų jį susprogdinti. Komanda taip pat atšaukė sekmadienio skrydį į Hanoverį, kur antradienį turi žaisti prieš Nyderlandus.

„Rungtynės ir praleisti įvarčiai tokiomis dienomis nuslinksta į antrą planą. Visi mes, likę ant suoliuko, buvome šiek tiek išsigandę“, – emocijomis dalijosi J. Lowas.

Prancūzija, kurioje kitą vasarą bus rengiamas Europos futbolo čempionatas, pagal tvarkaraštį antradienį „Wembley“ stadione turėtų žaisti draugišką mačą prieš anglus. Tačiau prancūzų laikraštis „L'Equipe“ skelbia, kad rungtynės bus nukeltos.

A. Griezmanno seseriai pavyko ištrūkti iš teroristinio išpuolio epicentro

Madrido „Atletico“ ir Prancūzijos rinktinės puolėjas Antoine‘as Griezmannas atskleidė, kad „Bataclan“ koncertų salėje, kurioje įvykdytas didžiausias šios nakties teroristinis išpuolis, buvo ir jo sesuo.

Vieta, kurioje turėjo vykti grupės „Eagles of Death Metal“ pasirodymas, nusinešė daugiausiai – per aštuoniasdešimt – gyvybių, kol galiausiai įkaitai buvo išvaduoti ir bent dalis užpuolikų nukauti.

Pats futbolininkas taip pat buvo netoli nuo visų įvykių, nes dalyvavo „Stade De France“ stadione vykusiose rungtynėse prieš Vokietijos rinktinę. Visai šalia šios vietos nugriaudėjo trys sprogimai.

„Ačiū Dievui, mano seseriai pavyko palikti „Bataclan“, dabar meldžiuosi už aukas bei jų šeimas. Tegul Dievas pasirūpina mano seserimi bei likusia Prancūzija“, – Griezmannas rašė savo Twitter paskyroje.

Šalyje dabar paskelbta nepaprastoji padėtis ir trijų dienų gedulas. Prancūzijos futbolo federacija jau susitarė su Anglijos FA ir planuotos draugiškos rungtynės tarp šių valstybių neįvyks.