Sportas

2020.07.10 14:17

Dėl „Žalgirio“ pasiūlymo bemieges naktis leidęs Maskoliūnas: galbūt ateityje ten dirbsiu, jeigu užsitarnausiu

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.07.10 14:17

Pagrindiniu kandidatu užimti vyriausiojo trenerio kėdę Kauno „Žalgiryje“ po Šarūno Jasikevičiaus išvykimo į „Barcelona“ klubą laikytas Darius Maskoliūnas kartu su savo geru draugu Katalonijos sostinėje tęs pradėtus darbus.

Treneris praleido ne vieną bemiegę naktį svarstydamas iš „Žalgirio“ vadovybės gautą pasiūlymą užimti vyriausiojo trenerio kėdę Kaune. D. Maskoliūno sprendimą nulėmė noras išbandyti save aukščiausio kalibro klube Eurolygoje bei užimamos pareigos vyrų rinktinėje, kurių nepavyktų suderinti vadovaujanti Eurolygos komandai.

Tiesa, dabar mintis apie būsimą naują karjeros išbandymą specialistui į šoną nuveja kiti rūpesčiai – darbas su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine. Būtent penktadienį specialisto vadovaujamos ekipos žaidėjai renkasi į Palangoje prasidedančią treniruočių stovyklą.

D. Maskoliūnas apie pirmuosius įspūdžius Palangoje bei taip ir nepriimtą Kauno „Žalgirio“ pasiūlymą kalbėjosi su žiniasklaida.

„Džiaugiuosi, kad LKF suteikė galimybę susirinkti, pasitreniruoti, pamatyti iš arčiau žaidėjus, kurių neturėjome galimybės pamatyti anksčiau. Šiuo laikotarpiu kaip rinktinė nelabai, kam ruošimės, išskyrus dvejas draugiškas rungtynes Estijoje.

Rinktinės tikslai yra kitokie. Norime žaidėjus paruošti ateinančiui sezonui, skirsime didžiulį dėmesį traumų prevencijai. Aišku, bandysime įvesti į sistemą tuos žaidėjus, kuriuos norėsime pamatyti FIBA atrankos turnyro languose.

Vienareikšmiškai, jauni žaidėjai gaus svarbesnį vaidmenį draugiškose rungtynėse, tačiau, dėl visiems suprantamų priežasčių, nepavyko pamatyti visų norimų jaunų krepšininkų. Yra kaip yra, tokia situacija“, – pasakojo D. Maskoliūnas.

– Treneri, kiek toli buvo pažengusios jūsų derybos su Kauno „Žalgirio“ klubu dėl vyriausiojo trenerio pozicijos?

– Nežinau, kaip tai įvertinti, kaip tos derybos – toli ar netoli – buvo pažengusios. Su „Žalgirio“ vadovybe buvome susitikę po to, kai Šarūnas Jasikevičius buvo oficialiai paskelbtas naujuoju „Barcelona“ treneriu.

Mes susitikome su Pauliumi Motiejūnu ir nemažai pasikalbėjome, daug ką patarėme. Man buvo paliktas laikas priimti sprendimą, kurį ir priėmiau.

– Ar Š. Jasikevičius iškart pasiūlė keltis kartu į Barseloną, vos tik gavo jų pasiūlymą?

– Taip.

– Kokie buvo jūsų prioritetai, renkantis tarp „Žalgirio“ ir „Barcelona“ klubo pasiūlymų?

– Buvo daug dedamųjų. Vienas iš labai svarių svertų yra tas, dėl ko aš čia dabar stoviu. Jeigu mano situacija dėl rinktinės būtų buvusi kitokia, matyt, pats būčiau priėmęs kitokį sprendimą. Be to, daug mąsčiau, turėjau dvi nemigo ir svarstymų naktis, renkantis, ką geriau daryti.

Sakau sąžiningai – norėjosi prisiliesti prie pačio aukščiausio kalibro klubų ir žaidėjų. Noriu tęsti darbus su treneriu ir žmogumi, kurį puikiai pažįstu. Mums puikiai sekasi dirbti kartu. Labai vertinu tai, kokį „respektą“ man parodė „Žalgirio“ klubas. Labai esu dėkingas už suteiktą galimybę. Viskas gerai, galbūt ateityje, jeigu užsitarnausiu.

– Galima daryti išvadą, kad „Barcelona“ nesudarys jokių kliūčių dirbti per FIBA Europos čempionato atrankos turnyro langus?

– Čia buvo viena iš pokalbių temų, kai buvo gautas pasiūlymas. Pasikalbėjome su „Barcelona“ klubo treneriu, kuris sakė važiuok (šypsosi).