Sportas

2015.11.13 17:03

Graikai prieš „Žalgirį“ meta du svarbius kozirius

15min.lt 2015.11.13 17:03

Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkai labai prastai pradėjo naująjį sezoną, bet į penktadienio mūšį su Kauno „Žalgiriu“ žiūri kaip į gerą galimybę reabilituotis.

Graikijos spauda akcentuoja, kad norėdami įveikti žalgiriečius, „Panathinaikos“ pirmiausia turi susitvarkyti su savo problemomis. Anot graikų, dabar tam – palankus metas: po ilgos pertraukos treniruojasi namuose ir grįžta lyderis.

Prastas startas

Kodėl „Panathinaikos“ Eurolygos sezoną pradėjo 1 pergale ir 3 pralaimėjimais? Kaip taip galėjo nutikti, kad tituluotasis Atėnų klubas suklupo Lenkijoje?

Aleksandro Džordževičiaus asistentas Goranas Bjedovas paaiškino slogų komandos startą.

„Viskas susiję su treniruotėmis. Sezono pradžioje labai daug žaidėme išvykoje, daug keliavome, mus nuolat kamavo įvairios traumos, todėl neturėjome produktyvių treniruočių.

Pastarosiomis dienomis vertėmės be Jameso Gisto ir Vladimiro Jankovičiaus, negalavo Nickas Calathesas. Mes nesiteisiname, bet produktyvių treniruočių trūkumas yra nesolidaus krepšinio pasekmė.

Labai svarbu, kad žaisime namuose ir šią savaitę neturime jokių kelionių. Šiuo metu komandai tiek fiziškai, tiek psichologiškai labai svarbu treniruotis namų salėje“, – pabrėžė G. Bjedovas.

Pastarąsias rungtynes Lenkijoje praleido „Panathinaikos“ puolimo lyderis Jamesas Gistas. Vidutiniškai 14,7 taško Eurolygoje renkantis puolėjas iš rikiuotės iškrito dėl traumos.

Tiesa, „Panathinaikos“ tikisi pastatyti 29 metų 206 cm ūgio amerikietį ant kojų. Gintaras Krapikas įsitikinęs, kad tokiose svarbiose rungtynėse rezultatyviausias varžovų žaidėjas tikrai žais.

„Superbasket“ pažymi, kad būtent J. Gistas yra jungiamoji ašis tarp gynėjų ir priekinės linijos. Komandai jis suteikia naujų spalvų ir šio sezono „Panathinaikos“ klube yra kertinė figūra.

Jo trūkumas esą labai jautėsi Zeliona Guroje.

Pirštą susilaužė pagrindinis atakų organizatorius Nickas Calathesas. Tačiau jausdamas nepatogumus graikas vis tiek žengs į aikštę penktadienį.

Įprastomis aplinkybėmis galbūt jis nerungtyniautų, bet tokiu sunkiu komandai metu veržiasi į aikštę.

Bebaimis „Žalgiris“

„Laikas keistis į gerąją pusę. Pralaimėjimas privestų prie savižudybės situacijos. „Panathinaikos“ privalo žaisti užtikrinčiau“, – prieš rungtynes rašo „Sportit“.

Žalgiriečius portalas apibūdina kaip bebaimius. „Bebaimiai buvo ir lenkai. Todėl „Panathinaikos“ negali tiesiog plaukti pasroviui, kaip tai pabandė padaryti Zeliona Guroje“, – pridūrė „Sportit“.

Graikai stebisi, kad „Žalgiris“ neturi nė vieno amerikiečio ir branduoliu įvardija lietuvius – Mantą Kalnietį, Renaldą Seibutį, Paulių Jankūną ir Robertą Javtoką.

Beje, „Panathinaikos“ atsargiai vertina Atėnuose 2010–2012 m. rungtyniavusį „Žalgirio“ vidurio puolėją Ianą Vougiouką, kuris per pirmąjį kėlinį drąsiai gali sumesti 10–12 taškų.

Graikijos žiniasklaidos išvada: jei „Panathinaikos“ susitvarkys su savo problemomis, „Žalgiris“ bus įveiktas.

„Tai, kad žaidžiame namuose, mums suteikia papildomą ginklą. Ši pergalė bus labai svarbi ateičiai Eurolygos reguliariajame sezone. Taisome klaidas ir tikimės, kad penktadienį kontroliuosime žaidimą“, – sakė G. Bjedovas.