Sportas

2020.07.10 13:15

Į Palangą renkasi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjai

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.07.10 13:15

Penktadienį į Palangoje prasidedančią Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruočių stovyklą renkasi mūsų šalies krepšininkai, beveik dvi liepos savaites praleisiantys besitreniruodami pajūryje.

Pagal pirminį rinktinės trenerių planą į Palangą turėjo suvažiuoti 16 žaidėjų, tačiau ketvirtadienį Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) patikslintais duomenimis, į stovyklą neatvyks poilsiui laiką skirti nusprendę Rokas Giedraitis ir Gytis Masiulis bei sezoną Izraelyje su Jeruzalės „Hapoel“ klubu tęsiantis Deividas Sirvydis.

Pirmasis į stovyklą atvyko Artūras Gudaitis.

„Abejonių dėl atvykimo į rinktinės stovyklą tikrai nekilo, nes vasara yra laisvesnė ir dirbi individualiai. Bus tikrai didelis pliusas padirbėti su komandos draugais rinktinėje. Laikas praleistas bus gerai“, – pasakojo A. Gudaitis.

Krepšininkas, praėjusiame sezone dar gynęs Milano „AX Armani“ klubo garbę į Lietuvą grįžo prieš kelis mėnesius ir sportavo individualiai.

„Karantino metu dirbau su savo kūnu ir bandžiau atsigauti po kelio raiščių traumos. Dabar esu visiškai pasiruošęs ateinančiam sezonui, – aiškino krepšininkas. – Iš šios stovyklos su rinktine tikiuosi patobulėti ir pasižiūrėti, ką yra sumanęs treneris, kokia jo strategija. Buvo didelis noras čia būti ir praėjusią vasarą. Atsitiko taip, kaip atsitiko, o dabar džiaugiuosi ir žiūriu į priekį.“

Nors A. Gudaitis dar turi galiojančią sutartį su Italijos ekipa, tačiau, įvairių šaltinių teigimu, aukštaūgis kitą sezoną Ettore Messinos komandoje nežais. Žaidėjas yra siejamas su Sankt Peterburgo „Zenit“ klubu, kitą sezoną vėl žaisiančiu Eurolygoje.

„Dar nėra nieko oficialaus. Nenorėčiau per daug spekuliuoti šia tema. Manau, kad artimiausiomis dienomis galėsiu kažką daugiau pakomentuoti. Nenoriu pats pakenkti sau, todėl, nepykite, negaliu nieko komentuoti“, – pridūrė A. Gudaitis.

Palangoje laukiama šių rinktinės žaidėjų:

Gynėjai

Mantas Kalnietis (Krasnodaro „Lokomotiv“)

Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris“)

Rokas Jokubaitis (Kauno „Žalgiris“)

Tomas Dimša (Kauno „Žalgiris“)

Marius Grigonis (Kauno „Žalgiris“)

Puolėjai

Arnas Butkevičius (Vilniaus „Rytas“)

Tadas Sedekerskis (Vitorijos „Baskonia“)

Edgaras Ulanovas (Stambulo „Fenerbahče“)

Eimantas Bendžius (Sasario „Dinamo“)

Arnoldas Kulboka (Bilbao „RETAbet“)

Vidurio puolėjai

Artūras Gudaitis (Milano „AX Armani“)

Marekas Blaževičius (Kauno „Žalgiris“)

Laurynas Birutis (Santjago de Kompostelos „Obadoiro“)

Koronaviruso pandemija sujaukė Dariaus Maskoliūno vadovaujamo rinktinės trenerių štabo planus, todėl šią vasarą vietoje planuotos ankstyvesnės treniruočių stovyklos ir dalyvavimo olimpiniame atrankos turnyre Kaune, nacionalinės ekipos žaidėjai treniruočių kartu pabaigą vainikuos dviem draugiškomis rungtynėmis Taline.

Liepos 24-ąją D. Maskoliūno treniruojama komanda susitiks su Estijos rinktine, o liepos 25-ąją – su latviais.