Sportas

2020.07.10 09:07

Kuriozas: bėgikas galvojo pagerinęs Bolto rekordą, kai sužinojo, jog nubėgo per mažai

LRT.lt2020.07.10 09:07

Amerikiečių bėgikas Noah Lylesas jau galvojo pagerinęs Usaino Bolto 200 metrų bėgimo rekordą, kai paaiškėjo, jog sportininkas iš tikrųjų įveikė vos 185 metrus.

„Įkvėpimo žaidynėse“, kuriose atletai varžosi iš skirtingų vietų, amerikietis distanciją įveikė per 18,9 sekundės ir būtų ženkliai pagerinęs dar 2009-aisiais U. Bolto pasiektą rezultatą (19,19 sek.).

Turint galvoje tai, kad bėgiko asmeninis rekordas yra 19,5 sekundės, taip pat, kad bėgta buvo prieš vėją, tokiu jo laiku buvo suabejota.

„Tai negali būti tiesa. Net jis pats yra iškėlęs rankas į orą ir nesupranta, kas nutiko“, – šaukė BBC komentatorius Steve`as Cramas.

Po maždaug penkių minučių tas pats S. Cramas patvirtino, kad sportininkas, kuris distanciją įveikinėjo Floridoje, startavo ne iš to takelio ir dėl to jo bėgamas atstumas buvo 15 trumpesnis nei kitų jo varžovų.

22-ejų sportininkas tviteryje paliko trumpą, bet emocingą žinutę: „Negalite taip juokauti su mano emocijomis“.

Toks nesusipratimas turėtų tapti rimtu smūgiu varžybų organizatoriams, kurie investavo didelius pinigus ir tikėjosi, jog svarbios lengvosios atletikos varžybos bus įmanomos net ir koronaviruso pandemijos akivaizdoje.

Čia sportininkai varžėsi iš skirtingų vietų, reaguodami į vieną starto šūvį, jų bėgimai buvo kartu rodomi televizijos žiūrovams.