Naujienų srautas

Sportas2015.11.13 13:44

Saliamoniška išeitis: „Granitas“ amputuojamas, „Sūduvai“ neskaudės?

Įkaite susitepusio „Klaipėdos granito“ šalinimo iš A lygos operacijoje tapusiai Marijampolės „Sūduvai“ nušvito viltis neprarasti čempionato medalių dėl uostamiesčio ekipos nuodėmių. Penktadienį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) apeliacinis komitetas atmetė klaipėdiečių skundą ir taip išgujo juos iš šalies pirmenybių. Bet ar anuliuoti ir „Klaipėdos granito“ rezultatus, spręs LFF vadovybė.

LFF varžybų nuostatai skelbia, kad iš čempionato pašalintos komandos rezultatai turi būti anuliuoti.

Spalio pabaigoje toks likimas dėl pakartotinių garbingo žaidimo taisyklių pažeidimų ištiko „Klaipėdos granitą“, kurį LFF įtaria dalyvavus susitarimuose dėl rungtynių baigties.

LFF drausmės komiteto sprendimas bumerangu smogė dėl bronzos medalių su kita uostamiesčio komanda – „Atlantu“ – kovojančiai „Sūduvai“.

Panaikinus visus šio sezono „Klaipėdos granito“ rezultatus, lenktynėse dėl trečios vietos suvalkiečiai virtualiai netektų penkių taškų, kadangi prieš klaipėdiečius laimėjo visas ketverias tarpusavio rungtynes, o „Atlantas“ pergalę pasiekė tik dukart, sykį suklupo ir kartą sužaidė lygiosiomis.

Likus dviem turams iki čempionato pabaigos „Sūduva“ savo sąskaitoje turi 67 taškus, „Atlantas“ – trimis mažiau, bet kitą savaitę jam bus įskaityta garantuota pergalė prieš A lygą vasarą palikusią Pakruojo „Kruoją“ (remiantis nuostatais, komandai savanoriškai pasitraukus iš varžybų, likusiose jos rungtynėse įskaitomi techniniai pralaimėjimai 0:3).

Net ir netekus penkių taškų dėl „Klaipėdos granito“ pašalinimo, marijampoliečiai dar išsaugotų viltį po trejų metų pertraukos finišuoti treti, bet jų galimybės smarkiai komplikuotųsi.

Todėl „Sūduvos“ sirgaliai šią savaitę su nerimu laukė LFF apeliacinio komiteto, nagrinėjusio „Klaipėdos granito“ pateiktą apeliaciją dėl šalinimo iš pirmenybių, verdikto.

Jis priimtas penktadienį: apeliacija atmesta, LFF drausmės komiteto sprendimas lieka galioti.

Bet „Klaipėdos granito“ rezultatai automatiškai anuliuoti nebuvo: dėl to penktadienį vakare spręs LFF vykdomasis komitetas. Neoficialiomis žiniomis, rasta teisinių argumentų, palankių „Sūduvai“: esą atitinkamas LFF varžybų nuostatų punktas prasilenkia su LFF įstatais, turinčiais aukštesnę juridinę galią.

Primename, kad „Sūduva“ A lygos sezoną užbaigs rungtynėmis namuose su čempionų titulą užsitikrinusiu Vilniaus „Žalgiriu“ ir išvykoje su tiesioginiu savo konkurentu grumtynėse dėl bronzos „Atlantu“.

Aštuntoje vietoje žengęs „Klaipėdos granitas“ per 34 turus buvo surinkęs 27 taškus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi