Sportas

2020.07.08 17:36

Įvaizdį pakeitęs Valančiūnas: apie pomėgius suktis virtuvėje, bendravimą su šeima ir komandos brandą

LRT.lt2020.07.08 17:36

Jonas Valančiūnas kartu su Memfio „Grizzlies“ jau pluša treniruotėse ir rengiasi NBA sezono atnaujinimui. Su JAV žiniasklaida pirmą kartą po karantino bendravęs lietuvis pasidalino savo veiklomis laisvu laiku, stiliaus pokyčiais ir aptarė komandos veidą.

Prieš sezono sustabdymą jauna „Grizzlies“ komanda Vakarų konferencijoje užėmė aštuntąją vietą ir realiai kovėsi dėl vietos atkrintamosiose.

Dabar 22 komandos liepos pabaigoje vėl stos į kovą, sužais po 8 reguliaraus sezono rungtynes, o tada 16 ekipų varžysis atkrintamosiose.

Įvaizdį pakeitęs J. Valančiūnas su JAV žiniasklaida spaudos konferencijos metu aptarė savo stiliaus pokyčius, bendravimą su šeima ir veiklas virtuvėje.

– Ar leidžiant laiką be krepšinio pavyko rasti kažkokių naujų, įdomių veiklų?

– Sėdėjau ant sofos ir žiūrėjau televizorių (juokiasi). Viena iš mano didžiausių aistrų yra maisto gaminimas, man patinka maistas. Gaminau namuose, mokiausi maišyti skirtingus skonius. Gal tai nebuvo skaniausi patiekalai, bet man tai yra pirmi žingsniai. Tai turbūt maisto gamyba man ir buvo pagrindinis užsiėmimas karantino metu.

– Nemažai NBA žaidėjų nusprendė nedalyvauti sezono atnaujinime, kokia yra tavo pozicija apie tai, ar teko svarstyti tokią galimybę?

– Niekas nežino, kaip jaučiasi kiti, ką jie pergyvena, visų atvejai yra skirtingi. Niekas nebus teisiamas, atsitraukia jie ar neatsitraukia, kiekvienas žino, kaip turi elgtis. Tai yra labai sunki situacija, kurioje niekas nežino, kaip į viską reaguoti. Mes čia jau 4-5 mėnesius, bet vis dar sunku pasakyti, koks sprendimas yra geriausias.

– Kaip jūs, kaip komandos veteranas, galite padėti jauniems žaidėjais išlikti susikaupusiems po tokios ilgos pertraukos?

– Tiesiog reikia rodyti gerą pavyzdį. Mes turėjome nemažai laiko be krepšinio, be rungtynių, tad reikia rodyti teisingą pavyzdį, daryti mažus dalykus aikštėje ir už jos ribų. Žmonės kalba ką tik nori, bet manau, kad būtent teisingo pavyzdžio rodymas yra tinkamiausias kelias.

– Iki atkrintamųjų dar sužaisite aštuonerias rungtynes. Ar jas matote kaip galimybę išbandyti kažką naujo, ar ir toliau rungtyniausite kaip anksčiau?

– Galvoju, kad ėjome geru keliu dar iki šios petraukos, tad turime tai daryti ir toliau. Turime grįžti prie savo kieto, greito krepšinio. Mes esame jauna komanda, kuri žaidžia greitai, tad reikia žaidimą toliau statyti ant to, galbūt galima pridėti ir kažką naujo. Dabar turėsime tris geras savaites tiesiog gerinti savo žaidimą.

– Kokia yra asmeninė paties situacija? Ar tenka bendrauti su šeima namie, kaip tvarkotės su visa nežinomybe su draugais ir šeima Lietuvoje?

– Mes daug kalbame su šeima ir draugais, visais, kurie yra namuose. Ten situacija yra kiek geresnė, tad esu laimingas dėl savo šalies. Tikiuosi, kad viskas taip ir liks. Tik kartu galime su tuo kovoti, pereiti šiuos sunkius momentus. Daug keliauti negalima, tad vienintelis būdas susisiekti su šeima yra telefonas, įvairios programos. Svarbiausi žmonės yra šeima.

– Kaip išlaikysite gerą atmosferą komandoje, kai teks rungtyniauti be sirgalių tribūnose?

– Galų gale tai yra tas pats žaidimas, kur tiesiog reikia paimti kamuolį ir jį pataikyti į krepšį (juokiasi). Sirgaliai yra labai svarbūs, ypač jaunai mūsų komandai tai tarsi šeštas žaidėjas, bet turime su tuo susitvarkyti, išmokti žaisti be jų. Tai yra liūdnoji dalis, nes buvome pripratę prie garsaus palaikymo, tačiau dabar reikia palaukti ir tikėkimės, kad nuo kito sezono pradžios viskas grįš į įprastą ritmą.

– Nors jūsų komanda yra labai jauna, tačiau gali žaisti labai brandžiai. Kodėl taip yra?

– Mes subrendę, jauni žmonės. Mes mylime krepšinį, darome tai, ką mylime ir tai yra svarbiausia, tai duoda papildomos motyvacijos. Mes bėgame, bet mes bėgame protingai, bėgame su tikslu. Treneris mus suklijavo, reikia pagirti ir jį, nes jis žino, ką daro, žino, kaip mus kontroliuoti. Mes visi esame asmenybės, daugumai mūsų kartu tai yra pirmas sezonas, bet jis randa kelią, kuriuo mus išlaikyti visus kartu viena kryptimi, tad pagyros ir jam.

– Pats pakeitėte šukuoseną, pasikeitė ir kiti komandos nariai. O ar pasikeitė kažkas aikštelėje?

– Mes nepraleidome daug laiko kartu, sunku pasakyti. Išvaizdos keičiasi, kai kurie pasikeitė, kaip aš (juokiasi). Kažkas priaugo svorio, kažkas numetė, kažkas pakeitė šukuosenas. Mes visi kažkiek pasikeitėme.