Sportas

2020.07.08 16:45

Ranką tiesia kaimynai: baltarusiai yra linkę po savo sparnu priimti nežinioje likusius Rusijos lengvaatlečius

LRT.lt2020.07.08 16:45

Baltarusijos lengvosios atletikos federacija yra linkusi padėti nežinioje likusiems Rusijos lengvaatlečiams ir pagelbėti jiems siekiant Baltarusijos pilietybės, kuri leistų jiems vėl varžytis tarptautinėse varžybose.

„Jei sulauktume prašymų iš bet kokios valstybės, jų neišklausyti būtų nepagarbu. Stebime ir pergyvename dėl sportininkų, nes sporte yra labai ribotas laikas, kada gali palikti savo žymę. Tiek iš žmogiškos, tiek iš sportinės pusės man labai gaila tokių žmonių, kaip Marija Lasickienė, Anželika Sidorova ar Sergejus Šubenkovas, kurie, būdami savo sportų lyderiais, dabar tapo situacijos įkaitais, todėl, pats suprantu jų sunkumus“, – naujienų agentūrai TASS sakė Baltarusijos lengvosios atletikos federacijos prezidentas, buvęs kūjo metikas Vadimas Deviatovskis.

LRT.lt primena, kad Rusijos lengvaatlečių kantrybė trūko po to, kai šalies lengvosios atletikos federacija nesugebėjo sumokėti 10 mln. JAV dolerių sumos, kuri skirta Rusijai dėl sukčiavimo Danilo Lysenkos dopingo byloje.

Pasaulio lengvosios atletikos federacija (IAAF) skyrė šią baudą Rusijai kovo mėnesį, kai baigė D. Lysenkos dopingo bylos tyrimą. Po šio tyrimo septyni RusAF aukšto rango pareigūnai, tarp kurių ir buvęs prezidentas Dmitrijus Šliachtinas, buvo apkaltinti dokumentų klastojimu, siekiant nuslėpti D. Lysenkos teigiamus dopingo testus.

Po šio tyrimo IAAF įvedė 10-ies sportininkų kvotą neutralaus atleto statusui, su kuriuo rusai gali dalyvauti pasaulio čempionatuose ar olimpinėse žaidynėse.

IAAF aiškiai pasakė, kad nesumokėjus pusės 10 mln. dolerių baudos iki liepos pirmosios bus panaikinta galimybė Rusijos sportininkams gauti neutralių atletų statusą.

Taip pat skaitykite