Sportas

2020.07.09 09:01

Į treniruočių stovyklą rinktinę subursiantis Maskoliūnas: tai reta galimybė išbandyti jaunimą

Gintarė Grikštaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.09 09:01

Drauge su Šarūnu Jasikevičiumi į Barseloną netrukus išvyksiantis Darius Maskoliūnas kol kas dar rengia treniruočių planus ne Katalonijos klubui, o Lietuvos rinktinei, jau šį penktadienį pradėsiančiai dviejų savaičių treniruočių stovyklą Palangoje.

Oficialių rungtynių mūsų šalies rinktinė artimiausiu metu nežais, todėl vyriausiasis ekipos treneris D. Maskoliūnas šįkart nusprendė suteikti šansą jaunimui: Marekui Blaževičiui, Deividui Sirvydžiui, Arnoldui Kulbokai, Tadui Sedekerskiui, Rokui Jokubaičiui. Komandos senbuviai – Jonas Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Adas Juškevičius šįkart kvietimų į stovyklą nesulaukė. Stovykloje nebus ir NBA sezono pratęsimui besirengiančių Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio.

Iš viso Palangoje treniruosis 16 krepšininkų. Po treniruočių stovyklos mūsų šalies rinktinė sužais dvejas draugiškas rungtynes Taline, kur bus organizuojamas turnyras Estijos krepšinio 100-mečiui pažymėti.

Bendraudamas su LRT TELEVIZIJA, D. Maskoliūnas kalbėjo apie sprendimą šią vasarą daugiau remtis jaunimo pajėgomis ir nekviesti dalies patyrusių žaidėjų.

„Jie yra absoliučiai protingi profesionalai, viską suprantantys, kad čia yra retai galimybė, kai tu gali patikrinti jaunus žaidėjus įvariiose pozicijose. Tiek Jonui (J. Mačiuliui – LRT.lt), tiek Mindaugui (M. Kuzminskui – LRT.lt) nebereikia įrodinėti, ką jie sugeba.

Mindaugas aš galvoju dar gali pasistengti ir įrodyti dar daugiau. Jonas jau manau viską yra įrodęs. Visi žaidėjai yra rinktinės kandidatai. Kaip žinote, lapkritį ir vasarį vėl bus Europos krepšinio čempionato atrankos turnyro langai ir aš, manau, kad tikrai juos kviesiu“, – tvirtino D. Maskoliūnas.

D. Maskoliūnas treniruočių stovykloje norėtų matyti ir Kaune gimusį, bet Kanadoje užaugusį Igną Brazdeikį. Deja, Lietuvos pilietybės siekiantis NBA čempionate Niujorko „Knicks“ komandoje šį sezoną debiutavęs krepšininkas jau daugiau nei pusmetį laukia sprendimo iš Prezidentūros.

„Dėl I. Brazdeikio? Vėlgi tą klausimą mes, treneriai, aptarėme ir aš net su vadovybe kalbėjausi, kad gal vertėtų, bet sąžiningai – dar nėra aiškumo dėl to paso, nors aš galvoju, kad jis tikrai turėtų jį gauti.

Žinoma, kad būtų smagu jį pamatyt, pačiupinėti, nes tai, ką matai iš vaizdo klipų, ar „G lygos“ rungtynių, yra sunku spręsti. Vis tiek norisi išvysti jį veiksme, norisi pamatyti, koks jo charakteris.

Kaip bebūtų, iš to, kiek turime informacijos iš aplinkinių, su tuo vaikiu viskas gerai. Didesnė konkurencija tik padeda Lietuvos krepšiniui ir, duok Dieve, kad mes turėtume iš ko rinktis“, – pasakojo rinktinės vairininkas.

Anot nacionalinės ekipos vyriausiojo trenerio, daugelis krepšininkų dėl koronaviruso pandemijos šiemet mažai rungtyniavo, tad stovykla Palangoje bus puiki proga pasirengti naujam sezonui.

„Visų pirma, po tokios didelės pertraukos be krepšinio dėsime didelį akcentą į traumų prevenciją, kad galėtume paruošti žaidėjus klubiniam sezonui. Kad jie pasiruoštų fiziškai.

Žinoma, norisi ir perteikti tą filosofiją, kuria remsimės per atrankos turnyro langus. Juo labiau, kad kitais metais mūsų laukia atrankos į olimpines žaidynes turnyras. Labai šventai tikiuosi, kad jis įvyks, o mes įgyvendinsime planus ir galėsime sudalyvauti žaidynėse“, – aiškino D. Maskoliūnas.