Sportas

2020.07.08 14:31

Į Turkiją persikelsiantis Kemzūra: „Žalgiris“ leido suprasti, kad jie manimi nesidomi

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.07.08 14:31

Su Kauno „Žalgiriu“ sietas specialistas Kęstutis Kemzūrą nebuvo pagrindinis žalgiriečių taikinys po to, kai klubą po ketverių su puse metų paliko vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius.

50-metis treneris buvo atsidūręs „Žalgirio“ vadovybės jungtame trenerių paieškų radare, tačiau kalbėdamas su portalu LRT.lt pripažino, kad susidomėjimas iš Kauno nebuvo toks, kuris būtų leidęs pasirašyti sutartį.

„Buvau susitikęs su Pauliumi Motiejūnu, pasikalbėjome, bet konkretaus pasiūlymo nesulaukiau, o man pasiūlymą pateikęs Turkijos klubas nebegalėjo daugiau laukti, – aiškino specialistas. – Iš tikrųjų, „Žalgiris“ leido suprasti, kad jie mano kandidatūra nesidomi.“

Tuo metu, kai generalinis „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas kvietėsi K. Kemzūrą pokalbiui, buvęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris savo kišenėje jau turėjo kvietimą iš Turkijos – trenerį savo gretose norėjo matyti Izmiro „SOCAR Petkim“ klubas, kitą sezoną debiutuosiantis aukščiausiame šalies krepšinio divizione.

„Turkijos klubas jau buvo paruošęs kontraktą, – aiškino K. Kemzūra. – Pasirašėme metų kontraktą su galimybe darbus pratęsti dar vienam sezonui. Neatmetame galimybės, kad ekipoje gali būti ir krepšininkų iš Lietuvos. Jau pradėjome komplektacijos darbus. Šiuo metu tyrinėjame rinką.“

K. Kemzūra pasidžiaugė ir savo kolegos – Donaldo Kairio karjeros pokyčiais bei prisijungimu prie Vilniaus „Ryto“ klubo. Abu treneriai kartu dirbo dalį 2019–2020 m. sezono, kai K. Kemzūrai tapus vyriausiuoju Pirėjo „Olympiakos“ treneriu, D. Kairys buvo pakviestas užimti asistento vietą komandoje.

„Donaldui lengva nebus, bet džiaugiuosi, kad jis grįžo namo, į Lietuvą. Manau, kad jis subrendo tokiam naujam iššūkiui. Aišku, jis gaus daugiau dėmesio bei galės suprasti, kas yra kalbama apie jį – tiek gero, tiek blogo. Linkiu jam stiprybės, bet, manau, kad Donaldas su viskuo susitvarkys“, – aiškino K. Kemzūra.

Sugrįžęs prie „Žalgirio“ trenerio paieškų temos, K. Kemzūra tikino, kad rinkoje yra laisvų lietuvių trenerių, kurie tiktų Kauno klubui.

„Tai yra klausimas „Žalgirio“ vadovybei. Nežinau, kokia yra K. Maksvyčio situacija, ar jis gali pasirašyti sutartį su Kauno klubu. Be to, yra ir buvęs rinktinės treneris Dainius Adomaitis. Nežinau, koks bus „Žalgirio“ pasirinkimas, kokie klubo kriterijai. Linkiu surasti jiems geriausią variantą“, – kalbėjo specialistas.

Portalo LRT.lt žiniomis, pagrindiniu „Žalgirio“ klubo vadovybės taikiniu vyriausiojo trenerio kėdėje lieka K. Maksvytis, turintis dar galiojančią vienerių metų sutartį su „Parma“ ekipa iš Rusijos.