Sportas

2020.07.13 13:21

Rokiškis spyruokliuoja nuo čia dar nematytų vandens pramogų, kurios pritraukia ir latvius

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.07.13 13:21

Jeigu nesate buvę Rokiškyje arba jame lankėtės seniai, jūs tikriausiai nustebtumėte išvydę miesto ežerą – ant jo vandens paviršiaus tyvuliuoja pripučiamų batutų kompleksas, atidarytas šios vasaros pradžioje.

Tokia pramoga – ne naujiena šalia Rokiškio esančiuose Zarasuose ar Kupiškyje, tačiau rokiškėnai dar pamažu pratinasi prie naujų potyrių šokinėjant ant pripučiamų atrakcionų ar plaukiojant išsinuomotomis irklentėmis.

„AquaJump Rokiškis“ pavadintas batutų parkas nebūtų virtęs kūnu, jeigu ne sėkmingas miesto baseino, duris atvėrusio užpernai, darbas.

LRT.lt tęsia straipsnių ciklą „Aplink Lietuvą“! Visą vasarą žurnalistai keliaus po atokiausius šalies regionus ir miestelius, kalbins vietos gyventojus, verslininkus bei aktyvius bendruomenių narius, kad jų unikalias istorijas išgirstų visa Lietuva. Apie tai portale LRT.lt skaitykite kiekvieną savaitę.

„Iš Rokiškio baseino veiklos turėjome surinktų viršplaninių pinigų – 100 tūkst. eurų. Taip buvo viršytas planuotas biudžetas, – batutų parko atsiradimo istoriją portalui LRT.lt pasakojo Rokiškio baseino direktorius Vitalijus Jocys. – Su rajono valdžia kalbėjome – arba ši pasiima šiuos pinigus ir kitais metais baseino biudžetui skiria mažesnę sumą, arba juos investuojame ir po truputį tuos pinigų atperkame.“

Mintys, kaip Rokiškio ežerą ir jo paplūdimį paversti patraukliu rokiškėnams ir miesto svečiams, V. Jocio galvoje sukosi ilgai, tačiau atsiradęs batutų parkas yra ne tik naujas traukos objektas mieste, bet ir galimybė baseino darbuotojams išsaugoti darbą ne sezono metu.

„Iš trijų vasaros mėnesių du baseine nedirbame. Vienas mėnuo – birželis – sutraukia labai nedidelį skaičių lankytojų. Vieną mėnesį darbuotojai išeina atostogų, todėl du mėnesiai darbuotojams yra be veiklos. Darbo imitacija“, – aiškino V. Jocys.

„Jeigu ne šis parkas, darbuotojai dėl paskelbtų karantino apribojimų būtų buvę atleisti, o nuo rugsėjo mėnesio vėl priimti į darbą baseine. Mums niekas nebūtų leidę atostogauti pusę metų, nes esame biudžetinė įstaiga ir subsidijų negauname“, – sakė Rokiškio baseino direktorius.

Portalui LRT.lt darbo dienos vidurdienį apsilankius batutų parke „AquaJump Rokiškis“ klientų nebuvo matyti. Čia sutikti Rokiškio baseino darbuotojai Donatas Puidokas ir Auksė Bernatavičiūtė, šiuo metu administruojantys batutų parko kompleksą, pasakojo, kad lankytojų srautams įtakos turi keli veiksniai.

„Daugiausia klientų sulaukiame esant geriems savaitgalio orams. Tuo metu beveik visos lankymo valandos yra užpildytos ir žmonių skaičiumi nesiskundžiame, – tvirtino A. Bernatavičiūtė. – Žinoma, orams subjurus, klientų nėra, todėl esame priklausomi nuo gerų orų.“

D. Puidokas pridūrė, kad šios vasaros rekordas – per dieną 120 žmonių, besinaudojusių batutų parko pramogomis.

Rokiškyje esantį naują traukos objektą pamažu atranda ne tik vietiniai, bet ir iš kaimyninės Latvijos atvykstantys žmonės.

Kaip aiškino V. Jocys, šią vasarą daugiau nei tūkstančio klientų sulaukęs vietos batutų parkas bando įsitvirtinti tarp šalia esančių pramogų kompleksų.

„Zarasai yra pasiėmę Daugpilį, o mes stengiamės prisitraukti aplinkines Latvijos gyvenvietes: Neretas, Jekabpilį ir kitas. Tuose miestuose iškabinome plakatų, vietos spaudoje užsakėme straipsnių.

Latviai, žinoma, neatvažiuos tik pasideginti ir pasimaudyti, tačiau dabar turime traukos objektą. Esame šiek tiek pasigavę šį pasienio kraštą. Pas mus suvažiuoja žmonės ir iš Panevėžio, Anykščių. Su Zarasais konkuruoti dar negalime“, – kalbėjo V. Jocys.

Tikimasi, kad batutų parkui sėkmingai tęsiant veiklą kitais metais pramogų kompleksą galėtų papildyti vandenlenčių pramogos.