Sportas

2020.07.07 22:30

Iš Rusijos valdininkų atsakymo negaunanti Lasickienė galvoja apie pilietybės keitimą

LRT.lt2020.07.07 22:30

Viena geriausių Rusijos lengvaatlečių Marija Lasickienė, kaip ir dar kelios šalies sporto žvaigždės, pradėjo galvoti apie pilietybės keitimą, skelbia Rusijos žiniasklaida. 

Rusijos lengvaatlečių kantrybė trūko po to, kai šalies lengvosios atletikos federacija nesugebėjo sumokėti 10 mln. JAV dolerių sumos, kuri skirta Rusijai dėl sukčiavimo Danilo Lysenkos dopingo byloje.

Pasaulio lengvosios atletikos federacija (IAAF) skyrė šią baudą Rusijai kovo mėnesį, kai baigė D. Lysenkos dopingo bylos tyrimą. Po šio tyrimo septyni RusAF aukšto rango pareigūnai, tarp kurių ir buvęs prezidentas Dmitrijis Šliachtinas, buvo apkaltinti dokumentų klastojimu, siekiant nuslėpti D. Lysenkos teigiamus dopingo testus.

Po šio tyrimo IAAF įvedė 10-ies sportininkų kvotą neutralaus atleto statusui, su kuriuo rusai gali dalyvauti pasaulio čempionatuose ar olimpinėse žaidynėse.

IAAF aiškiai pasakė, kad nesumokėjus pusės 10 mln. dolerių baudos iki liepos pirmosios bus panaikinta galimybė Rusijos sportininkams gauti neutralių atletų statusą.

Rusijos sportininkai, tarp kurių ir M. Lasickienė, ištekėjusi už žurnalisto Vlado Lasicko, kurio senelis yra kilęs iš Lietuvos, kreipėsi ir į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, tačiau į jų šauksmus kol kas neatsiliepta.

Dėl to, kaip skelbia naujienų agentūra TASS, M. Lasickienė, Sergejus Šubenkovas ir Anželika Sidorova pradėjo galvoti apie pilietybės keitimą.

„Dėl situacijos, kurią turime šiandien, negaliu atmesti jokių tolimesnių veiksmų, įskaitant ir pasitraukimo iš rinktinės“, – TASS citavo šuolių į aukštį žvaigždę M. Lasickienę. – Aš pavargau nuo neteisybės, kuri tęsiasi pastaruosius penkerius metus, nuo mūsų sporto lyderių, kurie tinkamai neapsaugo sąžiningų sportininkų ir nuo nesugebėjo bausti tų, kurie to nusipelno.“

Į M. Lasickienės pusę stojo ir jos trenerė Olga Nazarova: „Svarbiausia yra tai, ko nori pati sportininkė. Tik laikas atsakys į tai. Jau greitai turėtų viskas išaiškėti. Tiesa tokia, kad pastaruosius penkerius metus nesivaržome po Rusijos vėliava.“

Nuo 2017 m. M. Lasickinė kaip neutrali atletė laimėjo du pasaulio čempionės titulus, triumfavo Europos čempionate, Europos ir pasaulio uždarų patalpų čempionatuose bei „Deimantinėje lygoje“. Vis dėlto dėl Rusijai skirtos diskvalifikacijos viena geriausių pasaulio lengvaatlečių negalėjo startuoti Rio olimpinėse žaidynėse.

Įdomu, kad iškart po naujienų, kad M. Lasickienė galvoja apie pilietybės keitimą, jos vyras Vladas savo „Twitter“ paskyroje pasidalino kito vartotojo žinute: „Mąstau, ar Lasickienė negalėtų varžytis už Lietuvą?“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt