Sportas

2020.07.07 09:13

Apklausos rezultatai – keturi iš penkių japonų netiki, kad olimpinės žaidynės įvyks ir 2021-aisiais

LRT.lt2020.07.07 09:13

Japonijos komercinės televizijos „Japan News Network“ atliktas tyrimas parodė, kad net 77 procentai apklaustų šalies gyventojų netiki, kad į 2021 m. perkeltos Tokijo olimpines ir paralimpinės žaidynės įvyks, skelbia tinklalapis insidethegames.biz.

Tuo metu tarp visų apklaustųjų tik 17 proc. respondentų tiki, kad žaidynes kitais metais pavyks suorganizuoti.

„Japan News Network“ apklausa priežasčių, kodėl daugelis japonų išreiškė skeptišką nuomonę dėl žaidynių, nepateikė.

Tokijo žaidynės turėjo vykti šių metų liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje, tačiau kovo mėnesį nuspręsta dėl koronaviruso grėsmės renginį nukelti į kitus metus.

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) ir žaidynių organizatoriai Tokijuje susitarė, kad kitais metais vyksiančiose žaidynėse dėl lėšų taupymo bus atsisakyta pompastikos.

Žaidynių perkėlimas iškart tapo didžiuliu galvos skausmu organizatoriams bei Japonijos mokesčių mokėtojams. Baiminamąsi, kad be laiku sukurtos vakcinos nuo koronaviruso renginys neįvyks ir kitų metų liepos 23-ąją.

Ankstesnės Japonijos žiniasklaidos priemonių „Kyodo News“ ir „Tokyo MX“ rengtos apklausos parodė, kad daugiau nei pusė Tokijo gyventojų nenori, kad žaidynės vyktų kitais metais.

Negana to, šalyje nuslūgus pirminei koronaviruso bangai, registruojamas padidėjusių susirgimų skaičius. Nuo liepos 2 iki 5 dienos Japonijoje kasdien užfiksuojama daugiau nei po 100 naujų koronaviruso atvejų.

Birželio 19-ąją, kai vietos verslams buvo leista atnaujintą veiklą, buvo užfiksuoti tik 35 susirgimai per dieną.

Japonijoje iš viso yra patvirtinti 19 500 susirgimai koronavirusu. Nuo ligos šalyje mirė 977 žmonės.

IOC ir Tokijo žaidynių organizacinis komitetas jau yra anksčiau paskelbęs, kad olimpiadai neįvykus ir kitais metais, renginys bus atšauktas.