Sportas

2020.07.05 18:43

Pirmose „Formulės-1“ sezono lenktynėse – Botto triumfas

LRT.lt2020.07.05 18:43

Įvykių nestokojusiose pirmose šių metų „Formulės-1“ sezono lenktynėse triumfavo „Mercedes“ pilotas Valtteri Bottas, rašo F-1.lt.

Antroje vietoje finišo liniją kirto Lewisas Hamiltonas. Bet pritaikius 5 sek. baudą, britas nukrito į ketvirtą vietą. Tad antroji vieta atiteko Charlesui Leclercui, o ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo Lando Norrisas.

Po starto kvalifikacijos nugalėtojas V. Bottas išsaugojo lyderio poziciją ir per pirmus du ratus įgijo 2 sek. persvarą prieš artimiausią varžovą.

Maxui Verstappenui pavyko atlaikyti L. Norriso spaudimą ir išsilaikyti antroje vietoje. „Red Bull“ piloto viltys nugalėti Austrijoje trečią kartą subliuško 11-ame rate, kuomet sportininkas susidūrė su technikos gedimu ir buvo priverstas pasitraukti iš lenktynių.

Tuo tarpu L. Norrisą ir Alexą Alboną aplenkęs L. Hamiltonas pakilo į antrąją vietą ir ėmė artėti prie lenktynių lyderio, komandos draugo, V. Botto.

Už trasos ribų išlėkus Kevinui Magnussenui ir pasirodžius saugos automobiliui, „Mercedes“ į techninio aptarnavimo zoną pakvietė abu savo pilotus. Tad varžybas vėliau pratęsus, V. Bottas ir L. Hamiltonas važiavo atitinkamai pirmoje ir antroje pozicijose.

Po kurio laiko trasoje vėl pasirodė saugos automobilis, kai dėl technikos gedimo trasos pakraštyje sustojo George‘o Russello pilotuotas „Williams“ bolidas.

Vos lenktynes pratęsus, į trasą vėl buvo priverstas sugrįžti saugos automobilis. Jo prireikė po to, kai nukrito priekinis ratas nuo Kimi Raikkoneno „Alfa Romeo“ bolido.

Lenktynes vėl pratęsus, V. Bottas išsaugojo lyderio poziciją. Tuo tarpu A. Albonas, kovojęs dėl antros vietos su L. Hamiltonu, neišvengė kontakto. „Red Bull“ pilotas nusirito į rikiuotės galą, o po kelių ratų baigė savo pasirodymą. Tuo tarpu L. Hamiltonui teisėjai skyrė 5 sek. baudą už sukeltą incidentą. Tokios pat baudos neišvengė ir Sergio Perezas, kuris teisėjų buvo nubaustas už tai, jog viršijo leistiną greitį techninio aptarnavimo zonoje.

Pasinaudojęs įvykiais trasoje, į antrąją vietą pakilo ir joje finišavo C. Leclercas. Tuo tarpu L. Norrisui reikėjo atsilikti mažiau nei 5 sek. nuo L. Hamiltono, kad iškovotų trečią vietą. Britui tai pavyko padaryti. Sportininkas paskutiniame rate užfiksavo geriausią vieno rato įveikimo laiką ir pakankamai sumažinęs atsilikimą užlipo ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio.

Vienintelis čempionato naujokas Nocholas Latifi liko tik per plauką nuo pirmojo taško. Kanadietis savo pirmas F-1 lenktynes baigė 11-as.