Sportas

2015.11.12 16:07

„Žalgiris“ Gdanske sužaidė lygiosiomis su „Lechia“

Fkzalgiris.lt 2015.11.12 16:07

Vilniaus „Žalgiris“ Lenkijos uostamiestyje Gdanske susitiko su aukščiausios šalies „Ekstraklasa“ lygos klubu „Lechia“ ir po atkaklios kovos pasiekė draugiškas lygiąsias, sužaidę rezultatu 1:1 (1:0).

Rungtynes aktyviau pradėję žalgiriečiai jau nuo pirmųjų rungtynių minučių pradėjo spausti varžovus kiekviename aikštės metre, o tai pasiteisino ir leido jiems surengti pavojingų atakų, vos nesibaigusių įvarčiais.

Ilgai gynęsi, „Lechia“ futbolininkai galiausiai suklydo 21-ąją rungtynių minutę. Vienos iš atakų metu Lucasas Gaucho netrukdomas atliko perdavimą pažemę į  baudos aikštelę, o įsibėgėjęs Darvydas Šernas tiesiog įčiuožė į vartus ir taip išvedė savo komandą į priekį.

Lenkai vis stengėsi perimti iniciatyvą ir pakreipti žaidimą sau tinkama linkme, tačiau jiems niekaip nesisekė atlikti padoresnio smūgio į vartus. Keli jų bandymai pirmajame kėlinyje skriejo arba gerokai virš, arba šalia vartų ir pavojaus Armantui Vitkauskui nesukėlė.

Nors žalgiriečiai dar turėjo kelias progas padidinti savo persvarą, tačiau pirmasis kėlinys baigėsi minimalia persvara – 1:0.

Antrasis kėlinys ir vėl prasidėjo varžovų bandymais atakuoti žalgiriečių vartus, bet visi jų bandymai buvo nesėkmingi. „Žalgirio“ gynyba nebraškėjo.

Visgi, 69-ąją žaidimo minutę „Lechia“ išprovokavo pražangą aikštės krašte, o baudos smūgio metu Gregoras Wojtkowiakas tiksliu šūviu galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir išlygino rezultatą – 1:1.

Antrojo kėlinio viduryje rezultatą dar kartą persverti galėjo net du žalgiriečiai – Serge`as Nyuiadzi ei po keitimo pasirodęs Gonzaga Eliandro. Deja, bet nė vieno iš jų smūgiai ar perdavimai vienas kitam nebuvo sėkmingi ir realesnio pavojaus varžovų vartams sukurti nepavyko.

Jau rungtynių pabaigoje ir vėl persverti rezultatą galėjo Semras Kerla, kuris baudos smūgio metu šoko aukščiau už varžovus, bet jam vis tiek pritrūko kelių centimetrų, kad pakreiptų kamuolį į vartus.

Nepaisant paskutinių abejų komandų futbolininkų pastangų dar persverti rezultatą, rungtynės baigėsi draugišku rezultatu – 1:1.

Gdansko „Lechia“ – Vilniaus „Žalgiris“ 1:1 (0:1)

21‘ [0:1] Darvydas Šernas

69‘ [1:1] Gregoras Wojtkowiakas

Įspėjimai: 19‘ Aleksandaras Kovačevičius 37‘ Adamas Chrzanowskis („Lechia“).

Vilniaus „Žalgirio“ sudėtis: Armnatas Vitkauskas (46‘ Saulius Klevinskas), Andro Švrljuga, Georgas Freidgeimas, Semiras Kerla, Egidijus Vaitkūnas (68‘ Algis Jankauskas), Jurijus Kendyšas, Elivelto (72‘ Paulius Janušauskas), Mantas Kuklys (57‘ Tautvydas Eliošius), Darvydas Šernas (46‘ Vytautas Lukša), Serge‘as Nyuiadzi, Lucasas Gaucho (57‘ Gonzaga Eliandro).