Sportas

2015.11.12 15:18

G. Krapikas prieš trečiosios pergalės medžioklę Atėnuose siūlo neapsigauti

Donatas Urbonas, 15min.lt2015.11.12 15:18

Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkai Eurolygos sezoną pradėjo 1 pergale ir 3 pralaimėjimais, o po pastarosios nesėkmės Zeliona Guros „Stelmet“ žaidėjai netgi gavo 50 tūkst. eurų bausmę.

Bet Gintaras Krapikas į O.A.K.A. vyksta budrus – Atėnuose gali vykti katės ir pelės gaudynės. Žalgiriečiai tikisi grįžti iš Atėnų su trečiąja pergale ir pasinaudoti dar neužgijusiomis „Panathinaikos“ žaizdomis.

„Graikams namuose rungtynės yra labai svarbios. Jie turi gaudyti tą priešininką, kuris šalia – mus. Ypač žaisdami namuose“, – pabrėžė G. Krapikas.

Jis pernelyg nesigilino į „Panathinaikos“ žaidimo problemas. Atėnuose „Žalgiris“ spręs savo užduotis ir bandys pasiekti jau trečiąją pergalę išvykoje šį sezoną.

– Kodėl taip sunkiai graikams prasidėjo sezonas Eurolygoje?

– Manau, truputį ilgiau užtruko komandinio žaidimo sustatymas. Juk pasikeitė daug žaidėjų, treneris, kuris vėlai atvyko į komandą po Europos čempionato. Jiems tai tikrai sunkiai sekėsi. Galbūt dėl to galima taip aiškinti tokį jų startą. Bet čia jau jų problemos, kurias turi spręsti „Panathinaikos“. O mes sprendžiame savas.

– Kaip „Žalgiris“ bandys kabintis už pergalės?

– Turime parodyti tvirtumą, charakterį. Jei priešininkui leisime pradžioje pajusti žaidimą, gerai įsijungti į rungtynes, ta nekokia jų forma gali labai greitai pasikeisti. Bet jei išliksime tvirti, solidūs, visada turime savų šansų, kuriuos stengsimės bet kada išnaudoti.

– Kur stiprioji „Panathinaikos“ pusė?

– Jie visose pozicijose turi gerų žaidėjų. Tik dar nedemonstruoja tokios formos, kokios turėtų.

– Ko pasimokėte iš pastarosios Zeliona Guros klubo pergalės prieš „Panathinaikos“?

– Komanda komandai nelygi. Stebėjau tas rungtynes. „Stelmet“ galėjo pradėti sezoną trimis pergalėmis, tik gale jie pralaimėjo mums, Barselonai ir „Lokomotiv“. Dabar jų sąskaitoje yra viena pergalė, bet galėjo būti trys. Negalima nuvertinti ir jų, kad ai, lenkai... Tai skamba neteisingai. Jie žaidė gerai ir dėl to nugalėjo.

O mes atliksime tą, ko mums reikia, kad nugalėtume.

– Dar tiksliai neaišku, ar „Panathinaikos“ puolimo lyderis Jamesas Gistas galės žaisti. Ar labai skiriasi graikų žaidimo braižas su šiuo puolėju ir be jo?

– Tai jiems svarbus žaidėjas. „Panathinaikos“ turi du grynus tvirtus „centrus“ ir gerą gynėjų grandį. J. Gistas būtų tas, kuris gali žaisti ir po krepšiu, ir ant perimetro. Su juo „Panathinaikos“ yra stipresni. Lenkijoje matėme, kad Atėnų klubui jo trūko. Bet manau, kad jis žais.

– O ar „Žalgiryje“ visi žaidėjai sveiki?

– Džiaugiuosi, kad visi dvylika pasiruošę žaisti. Manau, visi įneš savo indėlį.

– Kaip vertinate revoliucinį Eurolygos projektą?

– Man čia reikėtų mažiausiai kalbėti, nes man belieka tik rūpintis „Žalgirio“ sportine puse. Bet klubui tai yra didelis įvertinimas ir geras avansas į priekį stabiliai vystyti klubo veiklą. Labai džiaugiuosi, kad tiek Paulius Motiejūnas, tiek visi vadovai nuveikė didžiulį darbą, pasirašydami tokios svarbos sutartį.