Sportas

2020.07.04 18:19

„Formulės-1“ kvalifikacijoje – Valtteri Botto pergalė

LRT.lt2020.07.04 18:19

Nepaisant klaidos važiavimų pabaigoje, „Mercedes“ pilotas Valtteri Bottas buvo greičiausias šiandien Austrijoje vykusioje F-1 kvalifikacijoje ir iškovojo „pole“ poziciją, rašo F-1.lt.

Suomiui greičiu nusileido ir antroje vietoje liko čempiono titulą ginantis Lewisas Hamiltonas. Tuo tarpu „Red Bull“ atstovas Maxas Verstappenas rytojaus lenktynes pradės iš trečios pozicijos. Pastarasis yra vienintelis iš pirmojo dešimtuko, kuris lenktynes pradės su kietesnės sudėties padangomis.

Paskutinėje važiavimų dalyje V. Bottas trasos rekordą pagerino pirmuoju bandymu ratą įveikęs per 1 min. 02,939 sek. Tuo tarpu L. Hamiltonui nepavyko rato įveikti greičiau nei per 63 sek.

Važiavimų pabaigoje V. Bottas buvo greitesnis pirmame trasos sektoriuje, bet antrame suklydo ir išlėkė už trasos ribų. L. Hamiltonas turėjo progą pagerinti rezultatą ir iškovoti „pole“ poziciją. Britas pagerino savo, bet ne komandos draugo rezultatą, tad liko antroje vietoje. Tuo tarpu V. Bottas džiaugėsi iškovota pirma startine pozicija.

M. Verstappenui pavyko naudojant kietesnės sudėties padangas patekti į paskutinę važiavimų dalį, kurioje jis užfiksavo trečią rezultatą. Greta olando rytojaus lenktynėse startuos „McLaren“ atstovas Lando Norrisas.

Penktoje vietoje liko antrasis „Red Bull“ pilotas Alexas Albonas. Pastarajam pavyko greičiu pranokti gerą formą treniruotėse demonstravusį Sergio Perezą iš „Racing Point“.

Prieš metus Austrijoje „pole“ poziciją iškovojęs „Ferrari“ pilotas Charlesas Leclercas šį kartą liko tik septintas ir beveik sekunde atsiliko nuo kvalifikacijos nugalėtojo V. Botto. Tuo tarpu monakiečio komandos draugas Sebastianas Vettelis savo pasirodymą baigė jau antroje važiavimų dalyje, kurioje užfiksavo 11-ą rezultatą.

Paskutines tris pozicijas pirmame dešimtuke pasidalino trijų skirtingų komandų atstovai: Carlosas Sainzas, Lance‘as Strollas ir Danielis Ricciardo.